23.03.2017 14:19

Divadlo Kampa uvede premiéru své nejnovější inscenace Anna Karenina

V pátek 7. dubna uvádí Divadlo Kampa premiéru své nejnovější inscenace Anna Karenina. Světově proslulý román Lva Nikolajeviče Tolstého inspiroval režisérku Ivetu Duškovou k tvorbě dramatizace, ve které se odvíjejí dva hlavní proudy příběhu. První je příběhem vášnivé, ale sebezničující lásky, jejíž tragické vyústění klade otázku: „Proč?” V druhém příběhu se odvíjí milostné tápání, jehož pravdivost a čistota vede k naplnění a štěstí.

„Tolstoj je velký znalec lidské duše, jejích zákrut a peripetií, a právě v dnešní chaotické době, v které jsou lidské vztahy velmi narušovány, je potřeba pochopení, že ten nejdůležitější vztah je vztah k sobě. Pokud si člověk sám sebe dokáže vážit, ocenit se, mít se rád takový jaký je, pak dokáže totéž dát i druhým: úctu, lásku a pochopení,“ říká o představení jeho režisérka a ředitelka Divadla Kampa Iveta Dušková.

Představení je niterné a nadčasové drama, které se může odehrát kdekoliv a kdykoliv. Velmi dobře zapadá do repertoáru Divadla Kampa, které je komorní. Nejde tedy o velkolepou podívanou, ale o sondu do lidských duší, kde to nejdůležitější se odehrává uvnitř. Proto dramatizace klade velký důraz především na hereckou práci. Herci budou hledat autentičnost, opravdovost a jedinečnost každé z postav. „Protože vnější okolnosti nejsou tak důležité, jako ty vnitřní. A v nich tak může divák hledat důvod, proč je osud Anny Kareniny tak tragický,“ dodává režisérka.

www.divadlokampa.cz

Divadlo Kampa uvede premiéru své nejnovější inscenace Anna Karenina

Inscenace

19.10.2017

Mladoboleslavské divadlo uvede inscenaci Deburau

První premiérou nové divadelní sezony v městském divadle v Mladé Boleslavi bude inscenace Deburau. Autory původního scénáře jsou dramaturgyně Lenka Smrčková a režisér Pavel Khek. Inscenace Deburau je volně inspirována životním příběhem nejslavnějšího mima s českými kořeny.

19.10.2017

Britská inspirace českého Saturnina ožije na Kampě

Dokonalá pitomost – tak se jmenuje hra britských autorů Davida a Roberta Goodalových ověnčená Cenou Laurence Oliviera za nejlepší komedii roku, kterou v neděli 22. října uvede poprvé na českých jevištích Divadlo NaHraně na pražské Kampě. Novinka oživuje populární dvojici charismatického gentlemana Bertieho Woostera a jeho vychytralého, sarkastického sluhy Jeevese, které přivedl na svět známý britský humorista Sir P. G. Wodehouse.

18.10.2017

Královéhradecké Divadl Drak uvede premiéru autorské inscenace Marie Novákové a Radka Berana Medová královna

21. dubna 2017 od 18 hodin bude mít v Divadle Drak premiéru inscenace Marie Novákové a Radka Berana Medová královna. Autorská inscenace pro diváky od 3 let vypráví příběh holčičky, kterou dědeček pošle do úlu pro med. Holčička se na své dobrodružné cestě za sladkým pokladem setkává s řadou překážek, učí se pokoře a trpělivosti a dozvídá se, jak se včely rodí, čím se živí, co mají na práci, jak spolu mluví a jak vzniká med.