10.04.2017 10:27

Cirk-UFF 2017

Festival nového cirkusu Cirk-UFF se uskuteční od 31. května do 4. června v Trutnově. Akci pořádá společenské centrum UFFO. Diváci budou mít například unikátní možnost vidět nové představení Backbone australského souboru Gravity & Other Myths.

„Měl jsem možnost navštívit premiéru Backbone v polovině března v Adelaide a musím říct, že je to strhující a při tom kouzelné představení. Jedno z těch, z něhož jsou nadšeni diváci i kritika. A Cirk-UFF bude, vedle německého Recklingausenu, jednou ze dvou možností vidět toto představení v Evropě," uvedl ředitel festivalu Libor Kasík.
Na akci vystoupí také francouzský soubor Compagnie SansGravité s představením Déluge. „Jedná se o směs nového cirkusu a nové magie. Hra je o geniálním a zároveň bláznivém vynálezci, jemuž v jeho laboratoři nejdříve vše funguje až nadpřirozeným způsobem do momentu, než se naopak začne vše hroutit," dodal Kasík.

Tuzemské soubory uvedou na festivalu několik premiér. Například soubor Bratři V tricku chystají pro Cirk-UFF premiéru představení Běžkařská odyssea, Cirkus Tety pak poprvé předvede svou novou show Hrdinky. „Osobně se těším i na novinku mladíků z CinkCinkCirku, která má název Dukto a u nás se představí ve stádiu work in progress," řekl Kasík.

http://www.cirkuff.cz/

Autor článku: ČTK: sja, hj