07.06.2016 10:55

Alois Švehlík a Bolek Polívka jsou Forever young

Každý rok předává Městské divadlo v Mostě v rámci festivalu Young for young cenu Forever young. Cena je určena tvůrcům, kteří mají za sebou nejen obdivuhodnou uměleckou kariéru, ale jsou stále činní, kreativní a mladí duchem. Během šesti let trvání festivalu cenu Forever young obdrželi Ljuba Skořepová, Lubomír Lipský, Květa Fialová, Stanislav Zindulka, Iva Janžurová a v loňském roce Jaroslav Satoranský spolu s Evou Klánovou. Letos cenu převzal Alois Švehlík a to 2. června před představením Kdo se bojí Virginie Woolfové? Městských divadel pražských a Bolek Polívka po představení DNA Divadla Bolka Polívky.

Alois Švehlík navštívil Městské divadlo v Mostě i se svou chotí a převzal cenu z rukou radní pro kulturu a památkovou péči Ústeckého kraje Jitky Sachetové a jednatele divadla PhDr. Václava Hofmanna.
„Jsem šťastný, že ještě mohu pracovat. Stáří je nevyhnutelné a každý se s ním musí smířit. Jsem ale rád, že se mohu bavit s mladými lidmi, je to radost.“ Řekl Alois Švehlík v děkovném projevu při převzetí ceny. Poté se posadil do hlediště mezi diváky. O přestávku proběhla ve foyer divadla autogramiáda.
„Každý den cvičím jógu, ale mám takovou valašskou verzi, jmenuje se Joža. Spočívá to v tom, že si u toho zapálím cigárko.“ odpověděl Boleslav Polívka na otázku, jak si udržuje své mládí. „Zůstáváme stále stejně mladí, akorát to na nás přestává být vidět…“ dodal.

Šestý ročník festivalu je u konce. Městské divadlo i Divadlo rozmanitostí v Mostě děkuje všem divákům, divadelním souborům, partnerům i sponzorům.

http://www.divadlo-rozmanitosti.cz/ 


Autor článku: Tereza Braumová

Alois Švehlík a Bolek Polívka jsou Forever young