12.05.2017 13:56

Autorské divadlo Cabaret Calembour připravilo premiéru inscenace Triptychon_di_voce

V závěru své osmé sezony přichází Cabaret Calembour, autorské divadlo, jehož poznávacím znamením se staly hry se slovy a původní písně, s novou premiérou Triptychon_di_voce. Divoký večer, během něhož budeme cestovat v čase (z doby kamenné do kamenného operního divadla), tentokrát prověří hlasové kvality členů souboru (odtud i italský přívlastek „dy vóče“, jenž však možno číst i česky „divoce“).

V pořadí pátá inscenace souboru (po třech „Kvidoulích“ a hře Plejtvák) naváže na minimuzikálek Sukna, který v rámci inscenace Cvidoule di Campo sklízel úspěch v Divadle Kampa. „Pět premiér za osm let, to věru není nadprodukce. I tak vznikal náš Triptychon divoce – nazkoušeli jsme ho, až nebylo kdy ho zkoušet,“ říká Milan Šotek a dodává: „Pro Triptychon vznikla asi hodina a půl původní muziky. Igor Orozovič to tentokrát za celý Calembour opravdu oddřel!Každý ze zakladatelské trojice Šotek-Orozovič-Suchý napsal jednu část Triptychonu – tři hudební aktovky tak nabídnou rozličné styly a žánry, a dokonce i média. „Cabaret Calembour zamířil na stříbrné plátno! V rámci premiéry Triptychonu zhlédnou diváci i světovou premiéru filmového muzikálku Kudlič se vrací! upřesňuje Milan Šotek. Nová premiéra opět počítá s kompletním hereckým ansámblem i Orchestrem Calembour. K tomu Šotek: „Za pozornost však jistě stojí, že herecké řady (i když v našem případě spíš řádku) souboru rozšířila naše flétnistka Kristýna Farag, která se znamenitě osvědčila již záskokem za Kláru Suchou v době mateřské dovolené.

K hudební složce se vyjadřuje Igor Orozovič: “I když se řadíme mezi divadla malých forem, nebojíme se větších formátů. Takže večer bude gradovat od veselých písniček, přes tvrdý rockový muzikál až k velkolepé opeře Strepokok. Ta bude díky Zdeňku Dočekalovi existovat v přesné notové partituře, což nebýval náš styl. Sáhli jsme i k novým nástrojům a díky špičkovému Michalu Rákosníkovi hrábneme do strun elektrických kytar. Kudlič je nový Jesus Christ Superstar. Skoro.“

Premiéra tří kabaretních hudebních aktovek se uskuteční 20. května 2017 od 19.30 na PalmOFFce, s níž Cabaret Calembour udělal dobrou zkušenost již předchozí premiérou Kvidoule 3+KK a stal se jejím stálým hostem (přenesl sem také své Kalavečery Kalambúr a Čertovskou kvidouli – Borůvčí). Nejbližší repríza pak připadá na 30. června 2017.

www.cabaret-calembour.cz

Autor článku: Tereza Sochová

Autorské divadlo Cabaret Calembour připravilo premiéru inscenace Triptychon_di_voce

Inscenace

19.10.2017

Mladoboleslavské divadlo uvede inscenaci Deburau

První premiérou nové divadelní sezony v městském divadle v Mladé Boleslavi bude inscenace Deburau. Autory původního scénáře jsou dramaturgyně Lenka Smrčková a režisér Pavel Khek. Inscenace Deburau je volně inspirována životním příběhem nejslavnějšího mima s českými kořeny.

19.10.2017

Britská inspirace českého Saturnina ožije na Kampě

Dokonalá pitomost – tak se jmenuje hra britských autorů Davida a Roberta Goodalových ověnčená Cenou Laurence Oliviera za nejlepší komedii roku, kterou v neděli 22. října uvede poprvé na českých jevištích Divadlo NaHraně na pražské Kampě. Novinka oživuje populární dvojici charismatického gentlemana Bertieho Woostera a jeho vychytralého, sarkastického sluhy Jeevese, které přivedl na svět známý britský humorista Sir P. G. Wodehouse.

18.10.2017

Královéhradecké Divadl Drak uvede premiéru autorské inscenace Marie Novákové a Radka Berana Medová královna

21. dubna 2017 od 18 hodin bude mít v Divadle Drak premiéru inscenace Marie Novákové a Radka Berana Medová královna. Autorská inscenace pro diváky od 3 let vypráví příběh holčičky, kterou dědeček pošle do úlu pro med. Holčička se na své dobrodružné cestě za sladkým pokladem setkává s řadou překážek, učí se pokoře a trpělivosti a dozvídá se, jak se včely rodí, čím se živí, co mají na práci, jak spolu mluví a jak vzniká med.