13.09.2017 10:44

Brněnské divadlo Polárka zahájí sezonu bilančním festivalem

Brněnské Divadlo Polárka otevře sezonu druhým ročníkem festivalu Polárkový dort. Ve třech dnech uvede všech osm inscenací nastudovaných pro děti i dospělé v uplynulé sezoně, přidá ještě koncerty kapel a tvůrčí dílny pro celou rodinu na zahradě divadla. Festival začíná v pátek, skončí v neděli, oznámila ČTK vedoucí divadla Tereza Lexová.

„Divadlo je pro nás otevřený prostor pro setkávání a zážitky nejrůznějšího druhu - obzvlášť na festivalu se nezačíná a nekončí představením, ale krom stále otevřené kavárny je tu řada možností, jak zde s rodinou strávit v podstatě celý víkend," řekla Lexová.

Minulou sezonu Polárky připravovalo nové vedení, festival je tak zároveň rekapitulací toho, co po změnách vzniklo. Na programu je třeba poetická pohádka Jak dělá ryba? pro děti mladší tří let, ale i kriticky a divácky oceňovaná Naše třída pro středoškoláky a dospělé.

„Festivalem zahajujeme novou divadelní sezónu, ale je také jakýmsi souhrnem té uplynulé, která byla pro Polárku v mnohém zlomová - obměnil se herecký soubor a přišli noví autoři a režiséři. Chceme tak druhým ročníkem festivalu představit svoji poetiku divadla pro děti a mládež, která se zde začíná rodit," řekl umělecký šéf Polárky Jan Cimr.

Hned třikrát, pokaždé v jiné roli, se na festivalu objeví herec a režisér Jiří Jelínek, který s Polárkou od minulé sezony spolupracuje. V pátek vystoupí s kapelou Bongo Bombarďák, v sobotu odehraje představení Cirkus Unikum ve vlastní režii a jako bonus na závěr festivalu se v neděli večer koná derniéra představení Svět podle Fagi.

www.divadlopolarka.cz

Autor článku: ČTK: tmd, dr