13.09.2017 10:44

Brněnské divadlo Polárka zahájí sezonu bilančním festivalem

Brněnské Divadlo Polárka otevře sezonu druhým ročníkem festivalu Polárkový dort. Ve třech dnech uvede všech osm inscenací nastudovaných pro děti i dospělé v uplynulé sezoně, přidá ještě koncerty kapel a tvůrčí dílny pro celou rodinu na zahradě divadla. Festival začíná v pátek, skončí v neděli, oznámila ČTK vedoucí divadla Tereza Lexová.

„Divadlo je pro nás otevřený prostor pro setkávání a zážitky nejrůznějšího druhu – obzvlášť na festivalu se nezačíná a nekončí představením, ale krom stále otevřené kavárny je tu řada možností, jak zde s rodinou strávit v podstatě celý víkend,“ řekla Lexová.

Minulou sezonu Polárky připravovalo nové vedení, festival je tak zároveň rekapitulací toho, co po změnách vzniklo. Na programu je třeba poetická pohádka Jak dělá ryba? pro děti mladší tří let, ale i kriticky a divácky oceňovaná Naše třída pro středoškoláky a dospělé.

„Festivalem zahajujeme novou divadelní sezónu, ale je také jakýmsi souhrnem té uplynulé, která byla pro Polárku v mnohém zlomová – obměnil se herecký soubor a přišli noví autoři a režiséři. Chceme tak druhým ročníkem festivalu představit svoji poetiku divadla pro děti a mládež, která se zde začíná rodit,“ řekl umělecký šéf Polárky Jan Cimr.

Hned třikrát, pokaždé v jiné roli, se na festivalu objeví herec a režisér Jiří Jelínek, který s Polárkou od minulé sezony spolupracuje. V pátek vystoupí s kapelou Bongo Bombarďák, v sobotu odehraje představení Cirkus Unikum ve vlastní režii a jako bonus na závěr festivalu se v neděli večer koná derniéra představení Svět podle Fagi.

www.divadlopolarka.cz

Autor článku: ČTK: tmd, dr

Brněnské divadlo Polárka zahájí sezonu bilančním festivalem

Festivaly

22.01.2018

Druhý ročník Festivalu Andreini ve Vile Štvanice

Nezávislý divadelní soubor Geisslers Hofcomoedianten uvede o víkendu 10. a 11. 2. 2018 v pražské VILE Štvanice druhý ročník Festivalu Andreini, který přibližuje českému publiku tvorbu zapomenutého, ale přesto pro vývoj evropského barokního divadla zcela zásadního divadelního rodu Andreini. Na festivalu se představí také zahraniční hosté – německo-italské divadelní duo Bärbel Kandziora a Fabio Ambrosini.

18.01.2018

Mezinárodní festival Cirkopolis představí nový rozměr novocirkusových technik

Na pražském festivalu Cirkopolis zahraniční i čeští performeři předvedou, kam až lze posouvat fyzické i mentální hranice člověka. Pátý ročník mezinárodního festivalu zaměřeného na nový cirkus a jeho přesahy do ostatních uměleckých žánrů se letos odehraje na scéně PONEC – divadlo pro tanec a Paláce Akropolis, který akci pořádá společně s CIRQUEON-Centrum pro nový cirkus. Umělecký cyklus startuje v sobotu 11. února a potrvá do 17. 2. 2018.

10.01.2018

V Pardubicích budou k vidění nejlepší komedie z celé republiky

Východočeské divadlo bude od 22. do 29. ledna hostit již 18. ročník GRAND Festivalu smíchu. V hlavním programu pardubického týdne smíchu diváky opět čeká sedm nejlepších komedií, které v roce 2017 vznikly v českých divadlech. Další vynikající komediální představení budou moci zájemci zhlédnout v doprovodné části, v prologu či epilogu festivalu.