12.05.2017 09:55

Brno připravuje rekonstrukci objektu se zázemím a rekvizitárnou Městského divadla Brno

Brno chystá za více než 10 milionů korun zateplení a opravy objektu se zázemím a rekvizitárnou Městského divadla Brno. Město na to bude čerpat dotace z ministerstva kultury, řekl novinářům primátorův náměstek Richard Mrázek (ANO). Podle něj by práce mohly začít v příštím roce.

Zateplení a novou fasádu budou stavbaři dělat na objektu v Lidické ulici číslo 16. V budově je zázemí divadla a ve dvorní části rekvizitárna. „Investicí posuneme kvalitu a zázemí divadla o kus výš. Věřím, že se zlepší i příprava rekvizit v divadle,“ uvedl brněnský primátor Petr Vokřál (ANO).
Rekvizitárna je jednopodlažní objekt, ve kterém je dílna se zázemím pro osvětlovače a sklad rekvizit. Podle magistrátu už technický stav nevyhovuje. Proto čeká rekvizitárnu celková rekonstrukce a nástavba druhého nadzemního podlaží.

Předběžné náklady se pohybují okolo 10,3 milionu korun. „Objekt je památkově chráněný. Musíme postupovat podle památkového ústavu a chránit jednotlivé prvky fasády. Budeme chtít na tuto rekonstrukci včetně zateplení čerpat peníze z ministerstva kultury. Ještě zvažujeme, zda budeme moct získat peníze z Fondu životního prostředí, jestli se vejdeme i do tohoto dotačního titulu,“ doplnil Mrázek.
Ministerstvo kultury je připravené uvolnit na akci 3,8 milionu korun. Pokud už Brno další dotace nezíská, zbytek hodlá financovat z vlastního rozpočtu. „Zlepší se zázemí jako takové, ale díky zateplení se zlepší i energetická náročnost. To by se mělo projevit do nákladů města Brna,“ dodal Mrázek.

http://www.mdb.cz/

Autor článku: ČTK: hor, hj

Brno připravuje rekonstrukci objektu se zázemím a rekvizitárnou Městského divadla Brno

Zprávy

19.02.2018

Národní divadlo oslaví několik výročí, vznik republiky i videomappingem

Národní divadlo letos oslaví nejen sté výročí vzniku Československa, ale i několik dalších kulatých výročí, která se týkají první české scény a historických událostí. Na letošek připadá 150. výročí položení základního kamene ND, už v lednu se slavilo 130. výročí zahájení provozu dnešní Státní opery a 60. výročí letos oslaví Laterna magika.

19.02.2018

Divadlo Kámen a debata s teatrology Janem Císařem a Martinem Pšeničkou

Divadlo Kámen uvede ve čtvrtek 22.2. třetí premiéru hry „OK plus F“. Po představení proběhne zahajující salónní debata „kamenného jara (ne)iluzivnosti“ na téma NEZBYTNOSTI ILUZIVNOSTI. Pozvání přijali teatrologové prof. Jan Císař a Martin Pšenička.

16.02.2018

Konference Perspektivy teatrologie 2 – výzva k podání příspěvků

Teatrologická společnost ve spolupráci s Katedrou divadelních a filmových studií FF UP, mezinárodním festivalem Divadelní Flora a časopisem Divadelní revue pořádá konferenci Perspektivy teatrologie 2. Cílem olomouckého setkání je představit rozmanitost témat a diskutovat o aktuálních otázkách teatrologického bádání v České republice. Konference je otevřena metodologickým, teoretickým a historiografickým referátům, analýzám i dílčím prezentacím a zprávám souvisejícím s výzkumem divadla a kulturních performancí.