29.12.2017 09:58

Čáslav chce příští rok dokončit opravu Dusíkova divadla

Čáslav na Kutnohorsku chce v příštím roce završit několik let trvající opravy Dusíkova divadla. Cílem je uvést budovu do takového stavu, aby si město mohlo v roce 2019 důstojným způsobem připomenout výročí 150 let od otevření divadla, řekl ČTK starosta Jaromír Strnad (ČSSD).

V rozpočtu na příští rok jsou na opravy divadla vyčleněny čtyři miliony korun. Opravovat by se měly foyer a fasáda a v plánu je i výměna oken. „V roce 2019 slavíme výročí divadla, tak bychom chtěli, aby bylo v novém kabátě,“ uvedl Strnad.

V roce 2012 byla dokončena přístavba sloužící jako nová scéna a zůstala k rekonstrukci nejcennější, historická část. V loňském roce se začalo se statickým zajištěním nároží Dusíkovy a Masarykovy ulice a letos se pokračovalo opravami fasády a dalšími pracemi.

Divadlo, které nese jméno čáslavského rodáka, skladatele a klavíristy Jana Ladislava Dusíka (1760 až 1812), je jedním z nejstarších kamenných divadel v Čechách. Stavba byla zahájena v červnu 1867, budova se slavnostně otevřela 28. února 1869. Od té doby prošla řadou stavebních úprav a přestaveb.

http://www.divadlocaslav.cz/

Autor článku: ČTK: khj, kš