14.09.2017 10:11

Chebské divadlo zahajuje v sobotu sezónu

Herci Západočeského divadla v Chebu sice už tři týdny zkoušejí nový titul (Královu řeč v režii Petra Mikesky), koncem srpna hráli v zaniklé krušnohorské vesnici Königsmühle v rámci festivalu Land and Art, v zámeckém parku v Ostrově nad Ohří a málem na chebském hradě (pršelo, takže Othello se odehrál v divadle), pravidelné hraní ale startuje teď v sobotu 16. září.

Diváci uvidí novinku z konce sezóny loňské, 110 let starou předvolební frašku plnou milostných a politických čachrů Prostě to zařídíme autora Václava Štecha (původní název Deskový statek) v režii Iva K. Kubáka.

Nová, 57. sezóna ZDCH nese název Sezóna (ne)sourodých dvojic, protože v osmi chystaných premiérách se velmi často potká výrazná dvojice, kde spolu oba soupeří, hádají se, usmiřují, milují, nenávidí, usilují si o život… Zkrátka páry, které k sobě na první pohled třeba nepasují, ale už na druhý se potvrdí pravidlo, že protiklady se přitahují.

Po Králově řeči britského autora Davida Seidlera následuje adaptace románu (a filmu) Absolvent, dále komedie o šesti epizodách, které se odehrávají jedné noci v jednom městě a navzájem se proplétají, Sex na vlnách, Marie Stuartovna Friedricha Schillera, hudební revue Miluju tě, ale…, hra Milana Uhdeho Zázrak v černém domě a andersenovský příběh Sněhová královna v adaptaci a režii Michala Háby.

Ze všeho nejdřív ale od 5. do 8. října čeká Cheb 19. ročník přehlídky Divadlo jednoho herce, do níž divadlo chystá také vlastní příspěvek: interaktivní monodrama kanadského autora Duncana Macmillana Všechny báječný věci, které právě zkouší Pavel Richta pod režijním dohledem Zdeňka Bartoše. První uvedení proběhne právě v rámci přehlídky 5. října.

http://www.divadlocheb.cz/

Autor článku: Zdeněk Bartoš

Chebské divadlo zahajuje v sobotu sezónu

Zprávy

19.01.2018

Výstava ukazuje herečku Vlastu Fialovou jako ženu mnoha tváří

Jako ženu mnoha tváří a mimořádného talentu představuje herečku Vlastu Fialovou nová komorní výstava v Dietrichsteinském paláci v Brně. Moravské zemské muzeum ji připravilo ke dvěma výročím. Herečka celoživotně spjatá s Brnem by 20. ledna oslavila 90. narozeniny, 13. ledna uplynulo 20 let od její smrti.

18.01.2018

Pozvánka na slavnostní uvedení knihy Stůňu touž nemocí – Julius Zeyer a Jan Lier v zrcadle vzájemných dopisů

Slavnostní uvedení knihy Stůňu touž nemocí – Julius Zeyer a Jan Lier v zrcadle vzájemných dopisůproběhne symbolicky 29. ledna, ve výroční den úmrtí Julia Zeyera. Od 18 hodin vás v Café Montmartre (Řetězová 7, Praha 1) čeká čtení z dopisů v podání Karla Dobrého a Cyrila Dobrého a houslové sólo ze Sukovy scénické hudby k Radúzovi a Mahuleně, které zahraje Lucia Fulka Kopsová. Úvodní slovo bude mít a večerem provede profesor Přemysl Rut. 

18.01.2018

Vyberte nejlepší taneční výkony a choreografii na loňský rok

Internetový portál Opera Plus spustil už pátý ročník čtenářského hlasování o nejlepších tanečních výkonech a choreografii v uplynulém roce. V nejnovějších nominacích mají největší zastoupení baletní soubory Národního divadla v Praze, Národního divadla moravskoslezského v Ostravě a Divadla J. K. Tyla v Plzni, šanci uspět má ale i celá řada nezávislých tvůrců.