21.04.2016 15:06

Cipísek – pohádka z lesa Řáholce v Lampionu

Divadlo Lampion si na sobotu 30. dubna od 15.00 hod. připravilo pro všechny malé diváky a jejich rodiče zpracování příběhu loupežnického synka Cipíska. Pohádka vychází z knižní předlohy Václava Čtvrtka.  

Jako správný loupežnický synek neroste Cipísek po dnech, ale po hodinách. Jen co se narodí, už utíká z kolébky na strom a pomáhá veverce louskat ořechy. Aby se však stal opravdovým loupežníkem, musí přeprat medvěda, teprve pak se může vydat do Jičína. To však netuší, že právě tam na něj a jeho kamaráda vodníka Volšovečka čeká nebezpečí největší – podivný svět kněžny a jejího posluhovače rytíře Harcuby.  

Z pera Václava Čtvrtka si vybrali tvůrci několik klasických příběhů o Cipískovi, které na jevišti získaly pod režijním vedením Michala Háby nevšední tvar. Cipísek v průběhu představení prochází něčím, co by se dalo nazvat „loupežnická výchova“. Tato výchova kotví v živelnosti a svobodě, vede člověka k zodpovědnosti za své rozhodování. Proti tomuto způsobu života je postaven svět kněžny a rytíře Harcuby, kteří připomínají postavy z televizních estrád pro děti i dospělé. 

Inscenace je bohatá na akce a improvizaci. Děti si užijí nejen potřeštěného maňáska v podobě veverky, ale i pořádného medvěda. Výtvarné koncepce se ujala Adriana Černá. Kromě loutek se herci chopili i hudebních nástrojů. Výrazná hudba Jindřicha Čížka podporuje živelnost celého představení. 
 

Autor: Václav Čtvrtek
Dramatizace: Michal Hába, Jana Kuklová
Režie: Michal Hába
Hudba: Jindřich Čížek
Výtvarnice: Adriana Černá
Hrají: Marie Švestková, Kristina Sitková, Lukáš Bouzek, Jakub Hubert

Premiéra 30. dubna 2016 v 15:00 v Divadle Lampion.

www.divadlolampion.cz

 

Autor článku: Klára Kadlecová

Cipísek – pohádka z lesa Řáholce v Lampionu