05.08.2015 09:06

Cirk La Putyka chystá na podzim největší premiéru ve své historii

Soubor nového cirkusu Cirk La Putyka připravuje na letošní podzim nové představení s názvem Family, které je součástí největšího projektu souboru v jeho historii. Jde o první část chystané trilogie, jejíž premiéra je naplánována na 14. října. Stejně jako všechny reprízy se uskuteční v prostoru Jatka78 v pražských Holešovicích. ČTK o tom informoval manažer souboru Vít Novák. Další dvě části trilogie se uskuteční příští rok.

„Vnímám historii své vlastní rodiny a to, jak je v současnosti těžké rodinu jako takovou udržet pohromadě. Navíc se význam a chápání rodiny mění, oporou už mnohdy není ten nejstarší a nejzkušenější, ale ten nejmladší a nejvýkonnější. Doba se změnila,“ uvedl autor a režisér představení Rostislav Novák mladší.

Projekt bude první premiérou Cirku La Putyka na jeho domácí scéně Jatka78. Ke spolupráci na Family přizval Novák všechny umělce, kteří souborem za uplynulých pět let prošli. Výsledkem je největší obsazení v historii souboru, na scéně bude 20 lidí včetně kapely. To společně s mezinárodním charakterem neumožňuje představení zařadit na běžný repertoár. Představení Family proto bude možné navštívit pouze ve druhé polovině října v premiéře a následných 12 reprízách.

„Půjde o tři generace umělců ze šesti zemí ve věku od deseti do 67 let. V představení budou moji rodiče, kteří divadlem žijí celý život, i můj syn, který do nového cirkusu vyrostl a nedávno skočil své první dvojné salto,“ sdělil Novák. „Projektem Family jsem svou biologickou rodinu spojil s tou uměleckou,“ dodal.

A v podobném duchu bude Cirk La Putyka pokračovat i v dalších představeních. Family je první a nejrozsáhlejší částí připravované trilogie. Na pražskou inscenaci naváže v únoru příštího roku premiéra projektu Roots v berlínském kabaretním a varietním divadle Chamäleon. Na podzim 2016 pak bude mít na Jatkách78 premiéru poslední část trilogie, duet Black Black Woods, který budou pro Rostislava Nováka mladšího a jeho otce Rostislava Nováka staršího režírovat uznávané osobnosti pohybového a tanečního divadla Linda KapetaneaováJozef Fruček.

Cirk La Putyka

 

Autor článku: ČTK: jir, mha

Cirk La Putyka chystá na podzim největší premiéru ve své historii