12.06.2016 23:08

Dejvické divadlo dnes uvedlo premiéru hry Vzkříšení

Dejvické divadlo uvedlo dnes večer premiéru inscenace Vzkříšení. V režii nového uměleckého šéfa Michala Vajdičky v ní vystupují Jana Holcová, Martha Issová, Zdeňka Žádníková, Hynek Čermák, Václav Neužil, Pavel Šimčík, Matěj Hádek v alternaci s Vladimírem Polívkou, Pavel Šimčík a Ivan Trojan. Dlouho dopředu se vědělo, že za titulem nové inscenace se skrývá kolektivní autorství souboru.

„Mohu prozradit jen to, že se v inscenaci snažíme najít odpověď, jak se postavit k různým znamením, která se v našich životech objevují. Ať už jako nepravděpodobné situace, nebo náhodná setkání,“ řekl režisér Vajdička Divadelním novinám. Výsledek podle něj nabízí mnoho zajímavých, překvapivých příběhů a situací, které se z nějakého důvodu odehrají ve stejném čase a na stejném místě.
Podle Vajdičky musí mít kolektivní improvizace jasně určené mantinely. On osobně má raději pevný text, který vznikne u stolu dřív, než se s ním jde na jeviště. „To, co mě baví, je výklad textu a jeho analýza,“ dodal.

Druhá premiéra Vzkříšení se uskuteční 15. června a s první reprízou počítá Dejvické divadlo 24. června.

Už loni v dubnu uvedli Dejvičtí hru Zásek o lidech, kterým se zastavil výtah. Jako autor byl rovněž uveden Daniel Doubt s vysvětlením, že jde o kolektivní text zúčastněných herců Kláry Melíškové, Veroniky Khek Kubařové, Martina Myšičky, Hynka Čermáka a Matěje Kroupy s podporou dramaturgyně Evy Sukové a režiséra Ivana Trojana.

http://www.dejvickedivadlo.cz/ 


Autor článku: ČTK: bor, rot

Dejvické divadlo dnes uvedlo premiéru hry Vzkříšení