11.03.2016 10:11

Divadlo Kampa uvede inscenaci Budu všude kolem tebe

Skutečné příběhy o bolesti a naději vyprávějí ženy-matky, které ztratily své děti. Představení Divadla Kampa ve spolupráci se spolkem Dlouhá cesta, který pomáhá pozůstalým rodičům překonat nejtěžší okamžiky po ztrátě dítěte, je unikátní projekt se sociálním přesahem a v Divadle Kampa jej poprvé uvedeme 12. března 2016. 

Na počátku byl jeden trochu bláznivý nápad maminek ze spolku Dlouhá cesta, které měly touhu si zahrát divadlo. O čem? O svých příbězích, o bolesti, smutku, o znovu nabyté naději a o složité cestě, kterou musely ujít. Co všechno se změní, když žena ztratí dítě? Kde hledá pomoc? O čem sní? Existují Andělé? A tak pomalu vznikal scénář ze čtyř skutečných příběhů žen, které se na jevišti setkají díky svým dětem. Jim je věnováno toto představení, stejně jako všem rodičům, kteří nacházejí přes prožitou bolest znovu radost, lásku a naději.

Scénář a režie: Iveta Dušková
Text k písni „Možná jsou blízko nás“: Milena Harmáčková
Hudba: Vesna Caceres a Petra Bílková
Pohybová spolupráce: Petra Záveská Duspivová
Kostýmy: Dana Heroldová a Libuše Fáryová
Scéna: Pavel Roubal
Světelný design: Christian Hummel
Produkce: Martina Hráská
Živý hudební doprovod: Petra Bílková
Hrají: Libuše Fáryová Lucie Burdová Bohdana Kovalová Zuzana Hrušková

Slovo režisérky

„Chtěly bychom dát naději, že je možné tuto těžkou situaci překonat a znovu nalézt radost ze života. Ale samozřejmě to vyžaduje neuvěřitelnou vnitřní sílu a pochopení. Najednou vidíte, jak se velkým utrpením člověku „rozšiřuje“ srdce, že vnímá život úplně jinak, vědomě, hluboce, odvážně, naprosto nesobecky a ne-sebestředně. A koho oslovíme? Všechny, kteří mají odvahu nahlédnout na toto silné a tabuizované téma.“

Iveta Dušková  
 

www.divadlokampa.cz 


Autor článku: Tereza Niesytová

Divadlo Kampa uvede inscenaci Budu všude kolem tebe