06.05.2016 11:20

Divadlo Lampion připravilo inscenaci Tajemství naší skříně

Divadlo Lampion si na sobotu 14. května od 17.00 hod. připravilo pro všechny malé diváky a jejich rodiče zpracování příběhů z knihy Ester Staré s příznačným názvem „A pak se to stalo“. 

Víte, že když si děti nečešou vlásky, vyroste jim na hlavě vší palác? A co teprve, když si neutírají nudli u nosu! Kniha Ester Staré A pak se to stalo přibližuje vtipnou formou situace, s nimiž se setkala nejedna rodina.  Vždyť snad každé dítě si prošlo obdobím, v němž se – z různých důvodů – nechtělo česat, čistit si zoubky, jíst jídlo hezky lžící apod. Jde zkrátka o maličkosti, z nichž si děti nic nedělají, ale dospělí z nich šílí.

Autorka Jana Fleglová vybrala z knižní předlohy několik příběhů a propojila je jednoduchou dějovou linkou. Tři sourozenci – Evička, Jirka a Vašek přijíždí na starou rodinnou chatu vyklidit svůj bývalý dětský pokoj. Jsou sice všichni už dospělí, ale při pohledu na své staré hračky jim před očima ožívají dávné vzpomínky a oni se znovu stávají malými dětmi. Do centra dění se pak postupně dostává i zamčená skříň, ke které nechce Vašek nikoho pustit. Co se v ní ukrývá?

O výtvarné pojetí inscenace se postarala Jitka Nejedlá, která pro scénu i kostýmy zvolila paletu příjemných pastelových barev. Hudba Ivo Sedláčka míchá žánry od blues přes rock až po punkovou baladu a doplňuje dění na jevišti o svěží atmosféru dětské sourozenecké kapely Kudrnáči.   V hlavních rolích se představí: Eva Burešová, Václav Rašilov a Jiří Šponar.     

 

Tajemství naší skříně

Autor: Jana Fleglová
Režie: Jiří Hajdyla
Hudba: Ivo Sedláček
Výtvarnice: Jitka Nejedlá
Hrají: Eva Burešová, Václav Rašilov, Jiří Śponar

Premiéra 14. května 2016 v 17:00 v Divadle Lampion.
 

www.divadlolampion.cz

www.facebook.com/divadlolampion.cz 

Autor článku: Lucie Cirkva Chocholová

Divadlo Lampion připravilo inscenaci Tajemství naší skříně