22.11.2016 12:59

Divadlo Na Fidlovačce se promění v magický les Shakespearova Snu noci svatojánské

Divadlo Na Fidlovačce 2. prosince poprvé představí nastudování jedné z nejkrásnějších a nejoblíbenějších komedií Williama Shakespeara – Sen noci svatojánské. V překladu profesora Martina Hilského a v režii Kateřiny Duškové se představí známé tváře Divadla Na Fidlovačce, ale i několik tváří nových. Díky spolupráci se členy týmu Cirku La Putyka se diváci mohou těšit na spojení klasického činoherního představení s fenoménem nového cirkusu. 

Inscenace Sen noci svatojánské v sobě snoubí klasickou činohru s prvky nového cirkusu, což je pro diváky příslib neobyčejné podívané. Jak se tvůrčí tým shodl, tato komedie nemá vyloženě hlavní role a všechny postavy jsou významnou a nezastupitelnou součástí tohoto kouzelného příběhu. V dvojroli Hippolyty – Titanie a Thésea – Oberona se představí Iva Pazderková a Jiří Racek, v rolích milenců uvidí diváci Anetu Krejčíkovou, Elizavetu Maximovou, Vincenta Navrátila a Gustava Haška, v roli Puka se alternují Jakub Albrecht a Lukáš Adam, Klubka hraje Jakub Slach nebo Ctirad Götz. Početné herecké obsazení doplní i tanečníci a akrobaté, představující svět elfů a víl, kteří diváky přenesou do čarovného světa. Režisérka inscenace Kateřina Dušková si ke spolupráci přizvala choreografku, akrobatku a tanečnici Zuzanu Havrlantovou, scénografa Hynka Dřízhala a kostýmní výtvarnici Kristinu Novákovou Záveskou – všichni tři jsou členy úspěšného Cirku La Putyka, který je u nás průkopníkem nového cirkusu. Autorem hudby je Darek Král.

Sen noci svatojánské je třetí premiérou Fidlovačky v této sezóně. Po komediích Famílie a Umění vraždy od současného autora Joa Di Pietra sáhlo divadlo po největší divadelní klasice.

„Letošní rok patřil v divadelních kruzích bezpochyby Shakespearovi. Po celém světě divadla slaví jeho 400. výročí uváděním jeho her. I my jsme chtěli tohoto autora uctít a zvolili jsme k tomu jeho, podle nás, nejkrásnější komedii – Sen noci svatojánské. Minulý týden Shakespearovi věnovalo Divadlo Na Fidlovačce i Noc divadel, na které spolu s diváky, za přítomnosti pana profesora Hilského, pokřtilo překrásné CD Shakespearových Sonetů, zhudebněných Danielem Dobiášem, nazpívaných herci našeho divadla. Prosincová premiéra Snu noci svatojánské pomyslně tyto Shakespearovské oslavy uzavírá, ale doufáme, že bude každá repríza takovou malou oslavou svého autora a že ho budeme na těchto prknech slavit ještě dlouho,“ říká dramaturgyně divadla Adéla Šotolová.  Sen noci svatojánské uvidí diváci v první premiéře v pátek 2. prosince. Druhá premiéra se koná v sobotu 3. prosince od 15:00.

http://www.fidlovacka.cz/ 

Autor článku: Michaela Dupalová

Divadlo Na Fidlovačce se promění v magický les Shakespearova Snu noci svatojánské

Inscenace

18.10.2017

Královéhradecké Divadl Drak uvede premiéru autorské inscenace Marie Novákové a Radka Berana Medová královna

21. dubna 2017 od 18 hodin bude mít v Divadle Drak premiéru inscenace Marie Novákové a Radka Berana Medová královna. Autorská inscenace pro diváky od 3 let vypráví příběh holčičky, kterou dědeček pošle do úlu pro med. Holčička se na své dobrodružné cestě za sladkým pokladem setkává s řadou překážek, učí se pokoře a trpělivosti a dozvídá se, jak se včely rodí, čím se živí, co mají na práci, jak spolu mluví a jak vzniká med.

18.10.2017

Švandovo divadlo uvede Lámání chleba, hru o přátelství v dobách nesvobody

Kolik a co všechno chceme zaplatit za přátelství, slušnost nebo odvahu? Nejen na to odpoví původní česká hra Lámání chleba, drama pojednávající o třech kamarádech, proměnách moravského venkova a také šedesáti letech české historie. Přímo pro pražské Švandovo divadlo ho napsal Josef Holcman.

18.10.2017

Zdeněk Dušek v Pardubicích nastudoval komedii Z postele do postele

Po nedávné premiéře hry Commedia finita v komorním prostoru Malé scény ve dvoře přichystalo Východočeské divadlo Pardubice další novinku. A opět to bude žánrem komedie, tentokrát ji však divadlo uvede na velkém jevišti Městského divadla, kde režisér Zdeněk Dušek právě finišuje s přípravami brilantní situační komedie anglického dramatika s profesí herce a režiséra Alana Ayckbourna nazvané Z postele do postele.