03.10.2016 10:22

Divadlo Palace uvede dnes komedii Christophera Duranga

Pražské Divadlo Palace uvede dnes premiéru hry Terapie aneb Láska je fata morgana, kterou nastudovala herečka Vanda Hybnerová. Na jevišti se v tomto komediálním příběhu o tom, že každý je tak trochu blázen, objeví například s Martinem Pechlátem či Miroslavem Etzlerem.

Autorem této hry je Christopher Durang, který ji napsal inspirován svými přáteli kolem třicítky. Většina z nich chodila k psychiatrovi, kde rozmlouvali o seznamování se přes inzeráty, o potřebě všechno konzultovat s odborníky a o problémech se vztahy a láskou obecně.
Tento propletenec ztřeštěných situací a poblázněných postav se už na českých jevištích objevil pod názvem Nevyléčitelní. Naposled v roce 2008 na Fidlovačce a před tím v Chebu, Plzni a také v pražském Rokoku.

Už první uvedení Durangovy hry v roce 1981 prý způsobilo v Americe skandál. Jejími hrdiny jsou dvě úspěšné postavy současné moderní společnosti – novinářka a právník, kteří hledají partnera přes inzerát. Ona je sebevědomá a sečtělá, hledá dokonalého muže a přitom neví, co chce. On je emočně velmi otevřený a upřímný a nežije tak docela sám. Pod vlivem svých psychiatrů se pokouší změnit svůj život, vzniká řada bizarních situací, v nichž autor odhaluje nemoci moderní společnosti i schizofrenii jejích léčitelů.

http://www.divadlopalace.cz/

Autor článku: ČTK: bor, dr

Divadlo Palace uvede dnes komedii Christophera Duranga