03.03.2016 10:37

Divadlo Tramtarie chystá premiéru Drábkovy Velké mořské víly

Olomoucké Divadlo Tramtarie chystá premiéru romantické komedie Davida Drábka s názvem Velká mořská víla. Půjde o pokračování divácky úspěšných Jedlíků čokolády, které má divadlo v repertoáru již třetí sezonu a po celou dobu se setkávají s obrovským zájmem diváků. Třetí premiéra této sezony je naplánovaná na 5. března, řekli dnes novinářům zástupci divadla.

„Už když jsme zkoušeli Jedlíky čokolády v roce 2013, tak jsme věděli, že David Drábek píše druhý díl, a plánovali jsme, že ho na našem jevišti uvedeme také. Když jsme si potom hotový text přečetli, tak jsme se v tomto rozhodnutí utvrdili. Drábkova hra je brilantní, vtipná a nesmírně aktuální,“ uvedla ředitelka divadla Petra Němečková.
Inscenace zapadá do dramaturgické linie divadla, které uvádí současné české a světové dramatiky. Jeden z nejúspěšnějších dramatiků současnosti Drábek hru napsal v roce 2014. Tramtarie je po Klicperově divadle v Hradci Králové, Drábkově domovské scéně, první českou scénou, která hru nastudovala. Hlavními hrdinkami romantické komedie jsou tři sestry z Jedlíků, Valerie, Róza a Helena, které stále bydlí v domě po zemřelých rodičích. Zatímco v prvním dílu hledaly životní partnery, nyní už je mají a řeší nové starosti.
Režie se ujal Konrád Popel, který je v Tramtarii pravidelným hostem a režíroval na olomoucké scéně také předchozí Drábkovo dílo. Autorem hudby je dvorní skladatel divadla Martin Peřina, frontman ambiciózního olomouckého hudebního projektu Bunny club. Za scénou a kostýmy stojí hostující Zdeněk Eliáš. Choreografii bojových scén přichystal Daniel Bodlák. V hlavních rolích inscenace se představí Ivana Plíhalová, Petra Čiháková a Lenka Kočišová. Jejich životní druhy hrají stejně jako v Jedlících čokolády Marek Zahradníček a Miroslav Černý.

Olomoucké Divadlo Tramtarie nabídne v sezoně pět nových inscenací, Velká mořská víla je třetí v pořadí. V polovině září představilo komedii Kabaret nahatý Shakespeare, která se s nadsázkou a humorem věnuje pěti nejznámějším Shakespearovským tragédiím. V listopadu připravilo divadelní adaptaci slavné povídky Daniela Keyese Růže pro Algernon. V plánu má scéna ještě americkou klasiku Ernesta Hemingwaye Stařec a moře a divadelní adaptaci úspěšného románu Christophera Buckleyho Děkujeme, že kouříte.

www.divadlotramtarie.cz 


Autor článku: ČTK: ftv, kš

Divadlo Tramtarie chystá premiéru Drábkovy Velké mořské víly