29.03.2016 13:03

Divadlo v Řeznické uvede 1. dubna v české premiéře hru Cock

Pražské Divadlo v Řeznické uvede 1. dubna v české premiéře inscenaci Cock britského dramatika Mika Bartletta. Režisérem hry pojednávající o bisexuálním trojúhelníku je Radim Špaček. V hlavních rolích se představí Petra Horváthová, Pavel Rímský, Kryštof Rímský a Daniel Krajčík. Novináře o tom dnes informovala dramaturgyně a ředitelka Divadla v Řeznické Yvetta Srbová.

Inscenace s podtitulem ‚lepší ďábel, kterého známe, než strach z toho, co neznáme‘ nemá být podle tvůrců prvoplánovou parodií homosexuální komunity, i když se humoru nevyhýbá. „Autor se drsným jazykem zamýšlí nad vážným tématem. Ale je to vtipné. Odráží to skutečný život, který je mixem legrace a vážných věcí,“ uvedl režisér Špaček.
Podle Srbové bylo před zhruba deseti lety Divadlo v Řeznické jednou z prvních scén, kde se zabývali touto tématikou. Šlo o inscenaci Zlomatka současného italského autora Maria Gelardiho s Jitkou Smutnou v hlavní roli.
„Přístup k homosexuální tématice se v posledních letech změnil. Dnes je pro moji generaci normální, že při seznámení se sympatickým klukem někde na baru druhá otázka směřuje k tomu, zda je na holky,“ podotkla představitelka role Ženy Horváthová.

Bartlett za hru Cock v roce 2010 obdržel prestižní britskou cenu Laurence Olivier Award. Tento úspěch zopakoval loni se svoji poslední hrou King Charles III.

Divadlo v Řeznické letos slaví 35 let své existence. Na letošní rok soubor uspěl s žádostí o partnerství s pražským magistrátem a na jaře předloží žádost o grant. Letošní provoz je zajištěn díky sponzorům a mecenášům.

http://www.reznicka.cz/ 

Autor článku: ČTK: jir, jw

Divadlo v Řeznické uvede 1. dubna v české premiéře hru Cock