04.08.2017 10:21

Do Ústí nad Labem se vrací festival Divadelní zahrada

Ani letos nezůstane Ústí nad Labem bez letního divadelního festivalu pod širým nebem. Festival nejen o Shakespearovi – Divadelní zahrada se po loňské povedeném prvním ročníku vrací předposlední týden letních prázdnin do romantické zahrady Českého rozhlasu Sever.

Jako kdyby Ústí na svůj letní divadelní festival čekalo celé roky. Tak to na sklonku prázdnin v loňském roce vypadalo v zahradě Českého rozhlasu Sever. Každý den po celý týden vyprodané hlediště, krásné počasí a všeobecná spokojenost. První ročník se nadmíru povedl a proto letos nastal čas na pokračování. Činoherní studio v týdnu od 21. do 27. srpna opět odehraje všechny svoje inscenace Williama Shakespeara – představí všechny tři díly mocenské ságy Jindřich VI.,  postaví manéž pro Zkrocení zlé ženy a naposledy uvede veselohru Dva páni z Verony. Pro nejmenší diváky rozehraje poprvé venku pohádkový příběh Ronja, dcera loupežníka.

Divadelní zahrada je festival, jehož prvním ročníkem v roce 2016 Činoherní studio zahájilo tradici letních divadelních přehlídek pod širým nebem v zahradě Českého rozhlasu Sever v Ústí nad Labem. Po dobu týdne na sklonku letních prázdnin v romantickém prostředí lesoparku tam ústecký Činoherák představí 6 inscenací, při jejichž vzniku se myslelo na letní a festivalová jeviště. Jsou to hlavně inscenace Williama Shakespeara, kterým se dramaturgie Činoherního studia věnuje pravidelně už několik sezón. Shakespearovský repertoár doplňuje vždy jedna hra pro nejmladší diváky.

Zahrada Českého rozhlasu Sever náleží k Wolfrumově vile, pseudogotické stavbě patřící do roku 1945 továrníku Wolfrumovi a jeho rodině. Nachází se v těsné blízkosti centra města, na kopci v ulici Na Schodech. Vila i s pozemkem byla po válce zkonfiskována státem a od té doby v ní sídlí pobočka redakce Českého rozhlasu, která je i spolupořadatelem festivalu. Lesopark se zahradou k ní náležící je dodnes ve výborném stavu a poskytuje zajímavé prostředí pro divadelní festival.

Více informaci k Wolfrumově vile:  http://www.usti-aussig.net/stavby/karta/nazev/14-vila-carla-friedricha-wolfruma

Veškeré bližší informace hledejte na aktualizované stránce:  http://www.cinoherak.cz/cs/divadelni-zahrada-2017/

Autor článku: Petr Kuneš

Do Ústí nad Labem se vrací festival Divadelní zahrada

Festivaly

22.01.2018

Druhý ročník Festivalu Andreini ve Vile Štvanice

Nezávislý divadelní soubor Geisslers Hofcomoedianten uvede o víkendu 10. a 11. 2. 2018 v pražské VILE Štvanice druhý ročník Festivalu Andreini, který přibližuje českému publiku tvorbu zapomenutého, ale přesto pro vývoj evropského barokního divadla zcela zásadního divadelního rodu Andreini. Na festivalu se představí také zahraniční hosté – německo-italské divadelní duo Bärbel Kandziora a Fabio Ambrosini.

18.01.2018

Mezinárodní festival Cirkopolis představí nový rozměr novocirkusových technik

Na pražském festivalu Cirkopolis zahraniční i čeští performeři předvedou, kam až lze posouvat fyzické i mentální hranice člověka. Pátý ročník mezinárodního festivalu zaměřeného na nový cirkus a jeho přesahy do ostatních uměleckých žánrů se letos odehraje na scéně PONEC – divadlo pro tanec a Paláce Akropolis, který akci pořádá společně s CIRQUEON-Centrum pro nový cirkus. Umělecký cyklus startuje v sobotu 11. února a potrvá do 17. 2. 2018.

10.01.2018

V Pardubicích budou k vidění nejlepší komedie z celé republiky

Východočeské divadlo bude od 22. do 29. ledna hostit již 18. ročník GRAND Festivalu smíchu. V hlavním programu pardubického týdne smíchu diváky opět čeká sedm nejlepších komedií, které v roce 2017 vznikly v českých divadlech. Další vynikající komediální představení budou moci zájemci zhlédnout v doprovodné části, v prologu či epilogu festivalu.