15.04.2016 10:44

Exkluzivní host Baletu Národního divadla: Bavorský státní balet II

Poprvé v historii zavítá do Národního divadla juniorský soubor Bavorského státního baletu II (Bayerisches Staatsballett München II). Jediné představení je na programu 26. dubna ve Státní opeře. Šestnáct mladých tanečníků zazáří v choreografiích George Balanchina, Hanse van Manena, Maria Barriosi, Davida BombanaRicharda Siegala!

„Vyhrává ten, kdo se nebojí!,“ objevilo se v titulcích v prvních sezonách existence Bavorského státního baletu II. Soubor složený z mladých talentovaných tanečníků prošel zkouškou životaschopnosti opravdu skvěle a i přes mládí svých členů se jako profesionální těleso protančil řadou německých i zahraničních scén. Do repertoáru souboru se záhy dostalo 18 baletů od autorů jako je Marius Petipa, George Balanchine až po avantgardní choreografické kompozice Richarda Siegela a Simone Sandroniho. Zdá se, že výrok jednoho kritika „temperament s 32 nohama“ je opravdu výstižný.

Členům souboru se dostává skvělého vzdělání od vynikajících mezinárodních pedagogů, získávají zásadní zkušenosti při práci s hlavním souborem Bavorského státního baletu, naučí se řadu skupinových a sólových rolí, studují standardní inscenace, tvoří společně se současnými choreografy a opravdu hodně cestují. Tanečníci jsou zkrátka připraveni na jakékoliv profesionální angažmá (které obvykle nemají problém najít), ať již přímo v Bavorském státním baletu nebo jiných renomovaných souborech, např. v Curychu, Haagu nebo Düsseldorfu. Velkým uměleckým přínosem je Ivan Liška, umělecký šéf Bavorského státního baletu, který je duchovním otcem a zároveň i dramaturgem repertoáru tohoto mladého tělesa.

BAYERISCHES STAATSBALLETT II, 26. dubna 2016, 19:00, Státní opera

http://www.facebook.com/ndbalet 
www.narodni-divadlo.cz 


Autor článku: Helena Bartlová

Exkluzivní host Baletu Národního divadla: Bavorský státní balet II