07.06.2017 13:39

Festival ARENA 2017 v podání Divadla Bratří Formanů zahájí pražské divadelní léto

ARENA 2017, festival divadla, nového cirkusu, hudby a současné vizuální tvorby

Smíchovská náplavka u železničního mostu v Praze se přesně za týden promění ve festivalovou ARENU Divadla Bratří Formanů. Festival zahájí 14. června 2017 česká premiéra představení Forman Brothers´ Wild West Show – DEADTOWN. Během pěti dní uvidí návštěvníci i další představení z dílny bratří Formanů: loutkovou pohádku Aladin či se vydají na intergalaktický výlet s kosmonautem JURIM. Festival doplní koncerty, například The Prostitutes, Circus Brothers, Orchestroj, nebo unikátní nejmenší divadlo na světě – Gran Teatro Dentro. 

„Byl bych rád, kdyby se nám podařilo vytvořit místo na břehu Vltavy, které bude lákat diváky, kolemjdoucí, obyvatele a návštěvníky Prahy k odpočinku. Naším přáním je, aby se lidi do ARENY vybudované na smíchovské náplavce přišli třeba jen podívat. A když už tam budou, tak budu doufat, že se vydají ještě o kousek dál do světa lidské fantazie,“ říká Petr Forman.

Na stejném místě, kde od 14. do 18. června proběhne festival ARENA Divadla Bratří Formanů, stálo přibližně před 150 lety divadlo Smíchovská ARENA, které zažilo i Vlastu Buriana. Festival tak názvem a provedením symbolicky na tehdejší ARENU navazuje. Na návštěvníky festivalu tak kromě bohaté divadelní nadílky čeká také příjemné místo k relaxaci v originálním prostoru na břehu Vltavy s neopakovatelným výhledem na Vyšehrad.

„Jsme rádi, že v Praze vzniká nový festival, který nabízí návštěvníkům kulturní vyžití i možnost odpočinku v originálním prostředí, což prostor Smíchovské náplavky v blízkosti železničního mostu rozhodně je. Festival ARENA Divadla Bratří Formanů podporujeme a věříme, že osloví nejenom obyvatele Prahy, ale i návštěvníky z celého světa“, říká předsedkyně Výboru pro kulturu, památkovou péči, výstavnictví, cestovní ruch a zahraniční vztahy ZHMP Eliška Kaplický Fuchsová.

„Praha, jako většina metropolí, se stává uspěchaným místem. Je skvělé, že právě v takto hektickém městě vzniká alespoň na pár dní prostor, kde si lidé mohou odpočinout a trochu zapomenout na shon všedních dnů. Jakožto zastáncům zdravého životního stylu nám je festival sympatický, a proto jsme se ho rozhodli podpořit, říká Aziz Jahić, marketingový ředitel zdravotnické skupiny EUC.

Arena 20017

Autor článku: Dana Favaro

Festival ARENA 2017 v podání Divadla Bratří Formanů zahájí pražské divadelní léto

Festivaly

22.01.2018

Druhý ročník Festivalu Andreini ve Vile Štvanice

Nezávislý divadelní soubor Geisslers Hofcomoedianten uvede o víkendu 10. a 11. 2. 2018 v pražské VILE Štvanice druhý ročník Festivalu Andreini, který přibližuje českému publiku tvorbu zapomenutého, ale přesto pro vývoj evropského barokního divadla zcela zásadního divadelního rodu Andreini. Na festivalu se představí také zahraniční hosté – německo-italské divadelní duo Bärbel Kandziora a Fabio Ambrosini.

18.01.2018

Mezinárodní festival Cirkopolis představí nový rozměr novocirkusových technik

Na pražském festivalu Cirkopolis zahraniční i čeští performeři předvedou, kam až lze posouvat fyzické i mentální hranice člověka. Pátý ročník mezinárodního festivalu zaměřeného na nový cirkus a jeho přesahy do ostatních uměleckých žánrů se letos odehraje na scéně PONEC – divadlo pro tanec a Paláce Akropolis, který akci pořádá společně s CIRQUEON-Centrum pro nový cirkus. Umělecký cyklus startuje v sobotu 11. února a potrvá do 17. 2. 2018.

10.01.2018

V Pardubicích budou k vidění nejlepší komedie z celé republiky

Východočeské divadlo bude od 22. do 29. ledna hostit již 18. ročník GRAND Festivalu smíchu. V hlavním programu pardubického týdne smíchu diváky opět čeká sedm nejlepších komedií, které v roce 2017 vznikly v českých divadlech. Další vynikající komediální představení budou moci zájemci zhlédnout v doprovodné části, v prologu či epilogu festivalu.