25.07.2017 09:59

Festival na zámku v Pardubicích nabídne sedm divadelních souborů

Na druhém ročníku divadelního open air festivalu Pernštejn(l)ove, který začíná 2. srpna na zámku v Pardubicích a potrvá do 5. srpna, vystoupí sedm souborů. Představení s tématem lásky odehrají na několika místech historického areálu. „Povzbuzeni loňským úspěchem jsme přichystali divadelní zážitek nejen na nádvoří Zámku Pardubice, ale poprvé také na zámeckém rondelu a v rytířských sálech," sdělil ČTK ředitel Východočeského muzea v Pardubicích Tomáš Libánek.

Do Pardubic zamíří soubory z Českých Budějovic, Kroměříže, Olomouce, Vamberku, Jaroměře a Hradce Králové, vystoupí i místní divadelníci. „Inscenace si vybíráme na soutěžních přehlídkách po celé republice," uvedla dramaturgyně divadelní části festivalu Kateřina Fikejzová Prouzová.

Program zahájí muzikál Cyrano v podání stejnojmenného ansámblu. Podle organizátorů bude dalším lákadlem vystoupení souboru Q10, který 4. srpna uvede netradiční úpravu Shakespearova Romea a Julie R+J. Děj je zasazen do Brazílie a je postavený na akrobacii a bojovém umění Capoeira. Tentýž den odehraje Divadlo Jesličky Josefa Tejkla adaptaci filmu Ať žijí Beatles (My dva a Beatles), fiktivní příběh o usmíření a návratu slavné skupiny.
Nezvyklé půlnoční představení čeká diváky 4. srpna na zámeckém rondelu. Erotickou poezii představí soubor Děvčátko a slečny v programu nazvaném Ušubraná. Závěr festivalu v sobotu 5. srpna bude patřit komedii Kuřačky a spasitelky z repertoáru pardubického Divadla Exil. Vypráví o životě tří sester v době babyboomu, internetových seznamek, pracovních kariér a ezoterních kurzů, jak být sebevědomou ženou. Kompletní program je uveden na stránkách přehlídky.

Diváky čeká větší komfort než loni. Na zámeckém nádvoří bude vystavěno stupňovité hlediště, které zlepší viditelnost na pódium. K dispozici budou stánky s občerstvením, chybět nebude doprovodná výstava, soutěže a další program.

http://www.pernstejnlove.cz/

Autor článku: ČTK: dos, ktp