27.06.2016 10:59

Festival ProART nabídne tvůrčí kurzy a připomene Shakespeara

V Brně v neděli začal mezinárodní festival tance, zpěvu, herectví a kreativního psaní ProART. Nabízí profesionálům i veřejnosti tvůrčí dílny a mistrovské lekce v různých uměleckých oborech. Festival se tentokrát uskuteční ve třech městech a čtyřech blocích. Brněnská část potrvá do 3. července, poté se vrátí dalším turnusem od 17. do 22. července, řekli novinářům pořadatelé.

Letošní 13. ročník se v létě uskuteční ještě v Praze a nově ho uzavře program na zámku ve Valticích na Břeclavsku. Bude věnovaný 400. výročí úmrtí Williama Shakespeara. Anglický spisovatel se odráží i v mottu celého festivalu, kterým je jeho citát Svět je jako divadlo a my jsme jako herci v něm.

Program festivalu ProART tvoří celodenní kurzy tance, zpěvu, herectví, tvůrčího psaní, fotografie a hudby. Dílny má na starosti 23 lektorů, například Pascal Merighi povede taneční kurzy, Štěpán Pácl lekce herectví. „Největší zájem je o hlasovou dílnu Idy Kelarové, o muzikál, obsazené jsou i kurzy tvůrčího psaní,“ řekl ČTK ředitel festivalu Martin Dvořák.

Druhá část festivalu je složená z 15 večerních multižánrových představení, která obstarají profesionálové i sami účastníci lekcí. „Zajímavé bude vystoupení dua Hygin Delimat a Josseline Black, zabývají se architekturou v pohybu,“ uvedl Dvořák. Divadelní a taneční improvizaci předvede seskupení IMPRA oceněné Studentskou Thálií.

Autor článku: ČTK: mkl, kš

Festival ProART nabídne tvůrčí kurzy a připomene Shakespeara