30.05.2017 11:57

Hudební divadlo Karlín povede nadále ředitel Egon Kulhánek

Pražské Hudební divadlo v Karlíně nadále povede jeho dosavadní ředitel Egon Kulhánek (1965). Zvítězil ve výběrovém řízení, jehož výsledek dnes schválili pražští radní. Kulhánek vede karlínské divadlo od roku 2003. Radní dnes rovněž schválili vypsání výběrového řízení na ředitele Městských divadel pražských.

Do výběrového řízení na ředitele Hudebního divadla v Karlíně, které magistrát vyhlásil letos v lednu, se přihlásili tři uchazeči. Z nich magistrátní komise vybrala Kulhánka, jehož koncepce na dalších pět let podle členů komise „nejlépe zachycuje ekonomickou znalost prostředí, vymezuje reálné možnosti a zobrazuje realitu pražského divadelního prostoru, čímž zaručuje jistotu stabilního provozu organizace“.

Město vypisuje výběrová řízení na šéfy příspěvkových organizací, kteří jsou ve funkci déle než šest let. Nového ředitele proto bude hledat pro Městská divadla pražská, dosavadní ředitel Ondřej Zajíc vede instituci od roku 2005. Zájemci se mohou do řízení přihlašovat do letošního 29. června.

http://www.hdk.cz/

Autor článku: ČTK: brn, jw

Hudební divadlo Karlín povede nadále ředitel Egon Kulhánek

Zprávy

19.02.2018

Národní divadlo oslaví několik výročí, vznik republiky i videomappingem

Národní divadlo letos oslaví nejen sté výročí vzniku Československa, ale i několik dalších kulatých výročí, která se týkají první české scény a historických událostí. Na letošek připadá 150. výročí položení základního kamene ND, už v lednu se slavilo 130. výročí zahájení provozu dnešní Státní opery a 60. výročí letos oslaví Laterna magika.

19.02.2018

Divadlo Kámen a debata s teatrology Janem Císařem a Martinem Pšeničkou

Divadlo Kámen uvede ve čtvrtek 22.2. třetí premiéru hry „OK plus F“. Po představení proběhne zahajující salónní debata „kamenného jara (ne)iluzivnosti“ na téma NEZBYTNOSTI ILUZIVNOSTI. Pozvání přijali teatrologové prof. Jan Císař a Martin Pšenička.

16.02.2018

Konference Perspektivy teatrologie 2 – výzva k podání příspěvků

Teatrologická společnost ve spolupráci s Katedrou divadelních a filmových studií FF UP, mezinárodním festivalem Divadelní Flora a časopisem Divadelní revue pořádá konferenci Perspektivy teatrologie 2. Cílem olomouckého setkání je představit rozmanitost témat a diskutovat o aktuálních otázkách teatrologického bádání v České republice. Konference je otevřena metodologickým, teoretickým a historiografickým referátům, analýzám i dílčím prezentacím a zprávám souvisejícím s výzkumem divadla a kulturních performancí.