13.02.2017 13:45

Divadelní festival v Červeném Kostelci nabídne 11 představení

Letošní 20. ročník divadelního festivalu v Červeném Kostelci na Náchodsku nabídne kromě vystoupení 11 souborů z východních Čech i výstavu o historii této přehlídky amatérského divadla. Festival se koná od 16. do 19. února. ČTK o tom informovala Kateřina Prouzová z Centra podpory uměleckých aktivit Impuls Hradec Králové, které se na přípravě festivalu podílí.

První představení začne ve čtvrtek 16. února v 10:00, kdy vystoupí s komedií Stará dobrá kapela Divadelní soubor Na tahu Červený Kostelec. V dalších inscenacích se divákům představí také divadelníci z Týniště nad Orlicí, Holic, Náchoda, České Skalice, Jaroměře, Hradce Králové, Brněnce, Ústí nad Orlicí a Pardubic.

„Do Červeného Kostelce se každoročně hlásí tolik souborů, že některé musíme z důvodů kapacity bohužel odmítnout. Na jednu stranu je nám to líto, na druhou stranu nám dělá radost zájem o naši přehlídku," uvedla Prouzová.

Výstava bude připravená ve foyer divadla a nabídne například dobové plakáty, fotografie či programové brožury z minulých ročníků. Divadelní přehlídka se v Červeném Kostelci konala poprvé v roce 1998. „Východočeská přehlídka amatérského činoherního a hudebního divadla Červený Kostelec je setkání divadelníků a tvořivých lidí, kteří mimo své povolání dělají něco za nic pro příjemnější život v dnešní uspěchané době," dodal Tomáš Šimek z Městského kulturního střediska Červený Kostelec.

Autor článku: ČTK: sja, ver