30.05.2017 10:00

Janáčkovy Hukvaldy uvedou muzikál Kubo i barokní operu

Janáčkovy Hukvaldy letos uvedou muzikál Kubo napsaný v lašském a těšínském nářečí či barokní operu La Senna festeggiante Antonia Vivaldiho. Přehlídka, která se uskuteční od 23. června do 8. července, nabídne devět koncertů. ČTK to řekla mluvčí festivalu Michaela Dvořáková.

„Devět festivalových koncertů se bude konat po tři víkendy v hukvaldské oboře, na hukvaldském hradě a v rychaltickém kostele. Mezi výrazné festivalové tváře letos patří Michaela Fukačová, Bernadetta Šuňavská, Hana Kotková, Kateřina Javůrková, Orbis Trio, Janáčkův komorní orchestr, Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín a celá řada dalších umělců," řekla.

Novinkou letošního ročníku bude podle ní uvedení lidového muzikálu Kubo v lašském a těšínském nářečí v provedení České scény Těšínského divadla nebo uvedení barokní opery Antonia Vivaldiho souborem Ensemble Damian. „Janáčkova tvorba bude na festivalu prezentována dramatickým a tanečním oddělením Janáčkovy konzervatoře v Ostravě. Zaznějí jednak Janáčkovy texty, Janáčkovy úpravy lidových písní, ale návštěvníci festivalu také uvidí některé Janáčkovy taneční inspirace," uvedla mluvčí.

Po loňském úspěchu zopakují pořadatelé program nazvaný Hudební nocturno, tentokráte s Janáčkovým komorním orchestrem a skvělou hornistkou Kateřinou Javůrkovou. „Neznějí samozřejmě pouze skladby hukvaldského geniálního rodáka, ale také díla barokní, klasicistní a romantická a provedou ho renomovaní sólisté a soubory," uvedl ředitel festivalu Jaromír Javůrek.

www.janackovyhukvaldy.cz

Autor článku: ČTK: dvc, kš