22.03.2017 17:36

Karlovarské divadlo bude mít novou břidlicovou střechu

Městské divadlo v Karlových Varech bude mít novou břidlicovou střechu. Město plánuje její rekonstrukci zhruba za 12 milionů korun a využít na ni chce dotace z Integrovaného plánu rozvoje území, řekl dnes ČTK primátor Petr Kulhánek (KOA).

Současná krytina, která měla vydržet desítky let, se podle primátora drolí. Střecha byla rekonstruovaná v roce 1994, v letech 1997 až 2000 prošlo divadlo celkovou rekonstrukcí, která stála přes čtvrt miliardy. Město se pak několik let marně soudilo kvůli špatné kvalitě odvedené práce.
„Už je to přes 15 let a my jsme už neměli, jak tyto případy znovu otevřít. Takže naštěstí nás ta střecha bude stát jen 15 procent celkových nákladů," uvedl Kulhánek. Zbývajících 85 procent nákladů by měla pokrýt dotace.
Kromě výměny střešní krytiny bude součástí plánovaných oprav i obnova fasád. I ty jsou poškozené zřejmě kvůli vadné střeše, kterou do budovy zatéká.
Práce na střeše divadla by měly začít po skončení filmového festivalu, zřejmě v srpnu, hotové mají být v říjnu.

http://www.karlovarske-divadlo.cz/

Autor článku: ČTK: pnp, kš

Karlovarské divadlo bude mít novou břidlicovou střechu

Zprávy

23.04.2018

Pražské Quadriennale pod vedením nové výkonné ředitelky

Pražské Quadriennale, největší mezinárodní přehlídka v oblasti divadla a scénografie s tradicí od roku 1967, zvolilo pro svůj 14. ročník novou výkonnou ředitelku. Stala se jí Pavlína Šulcová, která má za sebou dlouholeté zkušenosti nejen z oblasti kulturní a obchodní diplomacie, ale i s vedením mezinárodních kulturních a uměleckých projektů.

20.04.2018

Soubor Farma v jeskyni získá stálé zázemí v podobě nového multifunkčního sálu Centra současného umění DOX

Pražské Centrum současného umění DOX se rozšířilo o multifunkční sál nazvaný DOX+ v provedení studia Petr Hájek Architekti. Bude sloužit divadlu, tanci, hudbě či performancím. Sál s kapacitou 450 až 700 návštěvníků představuje poslední, čtvrtou, fázi rozšíření Centra DOX, které se stane se svými 8000 metry čtverečními jednou z největších institucí zaměřených na současné umění v Česku.

20.04.2018

Vyšla publikace Laterna Magika: Zlatá éra očima pamětníků

Živá připomínka historie divadelního fenoménu, který se zrodil v roce 1958 na světové výstavě Expo v Bruselu pod geniálním vedením režiséra Alfréda Radoka a scénografa Josefa Svobody. Jaký byl život umělců s laternou magikou? Nejen herečky a moderátorky Sylva Daníčková, Zdena Procházková, Valentina Thielová, Jaroslava Panýrková, ale také tanečníci, hudebníci a další vzpomínají na svůj život s Laternou.