11.08.2017 11:01

Kasai Dancing Company & Bohemia Balet uvede 18. 8. 2017 baletní galavečer v pražském Divadle Broadway.

Společnost tance při Taneční konzervatoři Praha pořádá ojedinělé společné baletní gala souboru z japonské Toyamy a souboru Taneční konzervatoře hl.m.Prahy, které se uskuteční 18.8.2017 v Divadle Broadway v 19,00 hod. Členové Kasai Dancing Company, držitelé mnoha nejvyšších japonských i mezinárodních ocenění, vystoupí v Praze před účastí souboru na světovém festivalu Mundial v Monacu. Soubor Bohemia Balet tímto představením završí úspěšnou sezonu před svou novou transformací. Členové souboru po úspěšné dvouleté a tříleté stáži  pokračují do dalších angažmá profesionálních souborů. Gala je výsledkem probíhající několikaleté spolupráce mezi oběma institucemi s příslibem zcela výjimečného uměleckého zážitku.

Večer je rozdělen do tří částí, kde se vystřídají ukázky z autorské tvorby Kasai Dancing Company , současný repertoár souboru Bohemia Balet a pod názvem Tance v ozvěnách taneční kompozice vycházející z tradičních japonských slavností, jež originálním způsobem odrážejí jednotlivá roční období.

Produkce a choreografie: Haruka Kasai; umělecký poradce: Hideo Kugo; světla: Kaoru Osawa; režie: Masato Hirokawa; asistentka režie: Jukiko Funamoto; kostýmy: Mariko Namikawa; hudba: Tamanozomi Oketani a Masato Hirokawa.

Představení podpořil Nadační fond Cesta ke vzdělání MHMP a Městská část Praha 1.

Autor článku: Helena Potměšilová

Kasai Dancing Company & Bohemia Balet uvede 18. 8. 2017 baletní galavečer v pražském Divadle Broadway.

Inscenace

19.10.2017

Mladoboleslavské divadlo uvede inscenaci Deburau

První premiérou nové divadelní sezony v městském divadle v Mladé Boleslavi bude inscenace Deburau. Autory původního scénáře jsou dramaturgyně Lenka Smrčková a režisér Pavel Khek. Inscenace Deburau je volně inspirována životním příběhem nejslavnějšího mima s českými kořeny.

19.10.2017

Britská inspirace českého Saturnina ožije na Kampě

Dokonalá pitomost – tak se jmenuje hra britských autorů Davida a Roberta Goodalových ověnčená Cenou Laurence Oliviera za nejlepší komedii roku, kterou v neděli 22. října uvede poprvé na českých jevištích Divadlo NaHraně na pražské Kampě. Novinka oživuje populární dvojici charismatického gentlemana Bertieho Woostera a jeho vychytralého, sarkastického sluhy Jeevese, které přivedl na svět známý britský humorista Sir P. G. Wodehouse.

18.10.2017

Královéhradecké Divadl Drak uvede premiéru autorské inscenace Marie Novákové a Radka Berana Medová královna

21. dubna 2017 od 18 hodin bude mít v Divadle Drak premiéru inscenace Marie Novákové a Radka Berana Medová královna. Autorská inscenace pro diváky od 3 let vypráví příběh holčičky, kterou dědeček pošle do úlu pro med. Holčička se na své dobrodružné cestě za sladkým pokladem setkává s řadou překážek, učí se pokoře a trpělivosti a dozvídá se, jak se včely rodí, čím se živí, co mají na práci, jak spolu mluví a jak vzniká med.