07.04.2016 11:23

Kdo se bojí, musí do Minoru

Divadlo Minor uvede 10. dubna premiéru autorské pohádky Evy Leinweberové Nebojsa a završí tak letošní sezónu s podtitulem Inkubátor hrdinů. Ve výpravné pohádce o hrdinství a překonávání strachu se pokusí princ Kašpar, princ Krasoň a obyčejný chlapec Nebojsa zachránit princeznu začarovanou ve Vlčici. Moderně napsaný příběh podporuje rockově laděná hudba.

Kdo je vlastně hrdina? Je to ten, kdo se ničeho nebojí? Nebo ten, kdo svůj strach překoná a udělá něco, co by od něho nikdo nečekal? Je to ten, kdo neohroženě loví draky? Nebo ten, kdo se v těžké chvíli rozhodne nehledět sám na sebe a pomoci někomu, kdo mu ublížil? V každém z nás dřímají tajemné a divoké síly přírody. Je jen na nás, zda je necháme celý život spát, nebo je v sobě probudíme a dovolíme jim proměnit náš život.

Režisérka Eva Leinweberová si ke spolupráci přizvala dramaturga Národního divadla v Praze Jana Tošovského, divadelního a filmového scénografa Henryho Borarose, kostýmní výtvarnici spolupracující s předními divadelními režiséry Lindu Boraros a choreografku Veroniku Knytlovou (VerTeDance). Rockovou hudbu složili minorští skladatelé Jan Matásek a Dalibor Mucha. Živá kapela na jevišti bude opět podstatnou součástí celé inscenace.

„Nebojsa je představení o strachu. O strachu, který nám brání se rozvíjet, stát se tím, kým ve skutečnosti jsme, ale také o strachu, který nás může ochránit před nebezpečím, poraněním či zármutkem. A o tom, jak se naučit rozpoznat, kdy je třeba strach přemáhat a kdy mu naslouchat,“ říká dramaturg inscenace Jan Tošovský.

Premiéra: 10. dubna 2016 v 18:00

Přístupné divákům od 6 let

www.minor.cz 

Autor článku: Josef Horák

Kdo se bojí, musí do Minoru