13.05.2016 10:40

Konference: Visegrad Dance Platform?

Padesátka performerů, kritiků a kulturních manažerů míří do Olomouce na konferenci Visegrad Dance Platform?, která proběhne ve dnech 13. a 14. května 2016 v rámci festivalu Divadelní Flora. Hlavním tématem setkání jsou možnosti užší spolupráce na poli současného tance zemí V4.

Potřebuje taneční oblast více spolupráce na visegrádské úrovni? Jaké inicitiavy jsou v oblasti živého umění v sektoru V4 úspěšné a kde leží případná rizika? A Visegrádská taneční platforma? Komu by prospěla? Jsou mobilita a spolupráce skutečně tím, po čem umělci z České republiky, Slovenska, Polska a Maďarska touží? Jaký signál nám vysílají inspirativní zahraniční modely? Je Visegrád „jen“ cestou k finančním zdrojům nebo má potenciál stát se marketingovou nálepkou, která tanci z V4 pomůže do světa? Do jaké míry se nás dotýká negativní vnímání zemí V4 v aktuální mezinárodně-politické situaci a dokážeme uzavřenost Visegrádu na rovině politické přebít otevřeností, která je uměleckému sektoru vlastní? 

Na tyto a další otázky se v polovině května v Olomouci pokusí odpovědět na padesát tvůrkyň a tvůrců, kulturních manažerek a manažerů, kritiček a kritiků a teoretiček a teoretiků ze zemí Visegrádské čtyřky. Dvoudenní konference s polemickým názvem Visegrad Dance Platform? se odehraje v rámci dvacátého ročníku festivalu Divadelní Flora za podpory Mezinárodního Visegrádského fondu. Partnery projektu jsou L1 Association (HU), Centre for Culture in Lublin (PL), Truc sphérique (SK) a Tanec Praha (CZ).

Více informací na http://divadelniflora.cz/visegraddance

Autor článku: Převzato z: culturenet.cz

Konference: Visegrad Dance Platform?