27.07.2017 12:22

Letní divadelní turné studentské umělecké skupiny OLDstars

Studentská umělecká skupina OLDstars se v pondělí 31. července na Lodi Tajemství  na řece Vltavě v Praze vydává na letní divadelní turné ROADMEO aneb Mor na ty vaše rody.  Od posledního červencového večera do 10. srpna navštíví celkem 10 míst, na kterých představí verzi jednoho z nejsilnějších příběhů světových jevišť – příběh Romea a Julie.

Openairovou inscenaci odpremiérovali studenti herectví  v červenci na benefičním festivalu v klášteře Roudnici nad Labem.  Své prázdninové turné začínají v Praze, dále pokračují po Středočeském kraji – Kouřimí, Nymburkem a hradem Křivoklát. V pátek 4. 8. navštíví festival Povaleč u Karlových Varů, kde jejich cesta zdaleka nekončí. Romeo a Julie se dále podívají např. na hrady Točník a Radyně, do Bečova nad Teplou, na zámek Manětín nebo do kláštera v Kladrubech u Stříbra.

Romeo je puberťák. Zajímá se víc o holky než o školu. S rodiči spíš bojuje, než žije. Jeho důvěrníkem je kněz Vavřinec, který má dokonalý plán…. Pod širým nebem zprostředkují OLDstars setkání s nesmrtelným příběhem velké lásky, z pera alžbětinského velikána. V moderním překladu Martina Hilského je plenérová inscenace současným pohledem na tragické vyvrcholení osudového vztahu.

Hrají: Samuel Toman, Anežka Šťastná, Karolína Vaňková, Kateřina Humhalová, Tomáš Weisser, Petr Šedivý, Ondřej Kulhavý, Antonín Brukner, Václav Šamárek, Petr Smyczek a další…
Režie: Tomáš Staněk

www.oldstars.cz

Autor článku: Nicol Hrabovská

Letní divadelní turné studentské umělecké skupiny OLDstars

Inscenace

19.10.2017

Mladoboleslavské divadlo uvede inscenaci Deburau

První premiérou nové divadelní sezony v městském divadle v Mladé Boleslavi bude inscenace Deburau. Autory původního scénáře jsou dramaturgyně Lenka Smrčková a režisér Pavel Khek. Inscenace Deburau je volně inspirována životním příběhem nejslavnějšího mima s českými kořeny.

19.10.2017

Britská inspirace českého Saturnina ožije na Kampě

Dokonalá pitomost – tak se jmenuje hra britských autorů Davida a Roberta Goodalových ověnčená Cenou Laurence Oliviera za nejlepší komedii roku, kterou v neděli 22. října uvede poprvé na českých jevištích Divadlo NaHraně na pražské Kampě. Novinka oživuje populární dvojici charismatického gentlemana Bertieho Woostera a jeho vychytralého, sarkastického sluhy Jeevese, které přivedl na svět známý britský humorista Sir P. G. Wodehouse.

18.10.2017

Královéhradecké Divadl Drak uvede premiéru autorské inscenace Marie Novákové a Radka Berana Medová královna

21. dubna 2017 od 18 hodin bude mít v Divadle Drak premiéru inscenace Marie Novákové a Radka Berana Medová královna. Autorská inscenace pro diváky od 3 let vypráví příběh holčičky, kterou dědeček pošle do úlu pro med. Holčička se na své dobrodružné cestě za sladkým pokladem setkává s řadou překážek, učí se pokoře a trpělivosti a dozvídá se, jak se včely rodí, čím se živí, co mají na práci, jak spolu mluví a jak vzniká med.