06.01.2017 13:13

Letní Letná přiveze kanadský Cirque Alfonse

Troufalý, hravý, sexy a… vousatý – dámy a pánové, připravte se na cirkus, jak ho ještě neznáte. Kanadský Cirque Alfonse zamíří v roce 2017 na Letní Letnou se svou novou show, která bez rozpaků boří zažitá pravidla. Po celosvětově úspěšném hitu TIMBER, se kanadští „dřevorubci“ vrací s neméně revolučním představením BARBU, které je doslova nabité originální akrobacií, odvážnými výstupy, říznou muzikou a perfektně upravenými plnovousy.

BARBU vás vezme na dobrodružnou výpravu ke kořenům cirkusu do Montrealu na přelomu 19. a 20. století. Představte si venkovskou pouť plnou diváků uhranutých přehlídkou pozoruhodných kousků, pobuřujících výkonů, jednoduchých kuriozit i nečekaných výstředností. Politickou korektnost v tomto šapitó rozhodně nehledejte. Scénu po scéně se hudba, video, cirkus a všeobecné šílenství prolínají a každý z performerů stále a znovu ohromuje publikum přehlídkou dechberoucích kreací. Nechť zvítězí ten nejlepší plnovous!

Slovo „barbu“ znamená „vousáč“ – francouzský překlad slova plnovous je „barbe“. V představení vystupuje živá kapela, která hraje tradiční písně z oblasti Qébecu upravené do elektronické verze.

Autor článku: Převzato z: http://www.letniletna.cz/

Letní Letná přiveze kanadský Cirque Alfonse

Festivaly

22.01.2018

Druhý ročník Festivalu Andreini ve Vile Štvanice

Nezávislý divadelní soubor Geisslers Hofcomoedianten uvede o víkendu 10. a 11. 2. 2018 v pražské VILE Štvanice druhý ročník Festivalu Andreini, který přibližuje českému publiku tvorbu zapomenutého, ale přesto pro vývoj evropského barokního divadla zcela zásadního divadelního rodu Andreini. Na festivalu se představí také zahraniční hosté – německo-italské divadelní duo Bärbel Kandziora a Fabio Ambrosini.

18.01.2018

Mezinárodní festival Cirkopolis představí nový rozměr novocirkusových technik

Na pražském festivalu Cirkopolis zahraniční i čeští performeři předvedou, kam až lze posouvat fyzické i mentální hranice člověka. Pátý ročník mezinárodního festivalu zaměřeného na nový cirkus a jeho přesahy do ostatních uměleckých žánrů se letos odehraje na scéně PONEC – divadlo pro tanec a Paláce Akropolis, který akci pořádá společně s CIRQUEON-Centrum pro nový cirkus. Umělecký cyklus startuje v sobotu 11. února a potrvá do 17. 2. 2018.

10.01.2018

V Pardubicích budou k vidění nejlepší komedie z celé republiky

Východočeské divadlo bude od 22. do 29. ledna hostit již 18. ročník GRAND Festivalu smíchu. V hlavním programu pardubického týdne smíchu diváky opět čeká sedm nejlepších komedií, které v roce 2017 vznikly v českých divadlech. Další vynikající komediální představení budou moci zájemci zhlédnout v doprovodné části, v prologu či epilogu festivalu.