05.06.2017 13:31

Letní scéna pražského Divadla Ungelt letos nabídne 54 večerů

Letní scéna pražského Divadla Ungelt na Novém Světě na Hradčanech letos nabídne od 3. července 54 divadelních večerů; poslední sezona čeká komorní muzikál Touha jménem Einodis s Martou Kubišovou a Anetou Langerovou. Stejně jako loni nevsadila na původní letní premiéru, ale do hlediště pod širým nebem přenese nejúspěšnější komediální hry ze své kamenné scény na Starém Městě, uvedl na dnešním setkání s novináři principál Milan Hein.

Hlavním titulem bude divácky úspěšná Skořápka s Alenou Mihulovou a Petrou Nesvačilovou. Dále se tu představí komedie Mezi úterým a pátkem s Reginou Rázlovou, Jitkou Čvančarovou, Milanem Heinem a Petrou Nesvačilovou a herecký duet Petra Kostky a Františka Němce Pan Halpern a pan Johnson.

„Pro velký úspěch se ve třiadvaceti večerech vrátí na letní scénu pod Loretou Simona Stašová, která před dvaadvaceti lety tuto soukromou scénu otevírala,“ uvedl Hein. Jediným neveselým faktem je podle něj derniéra komorního muzikálu, který se uvádí už čtvrtým rokem.

„Kubišová letos odchází z hudební scény – a protože byl muzikál psaný jí na tělo, odejde z repertoáru divadla s ní. K tomu oblíbená zpěvačka přidá i svůj úplně poslední recitál na letní scéně,“ vysvětlil.

Stašová tu divákům nabídne převážně komediální hry, v nichž účinkuje: Skleněný zvěřinec, Poslední ze žhavých milenců, Římské noci, Filumena Marturano a Drobečky z perníku. V komedii Poslední ze žhavých milenců Neila Simona jí je partnerem Petr Nárožný. Toto představení původně téměř 16 let hrála s Janem Teplým, do jeho smrti se uskutečnilo 499 repríz. Po čtyřleté přestávce se inscenace zrodila znovu, s Nárožným mají na kontě hodně přes dvě stovky repríz. V inscenaci Římské noci účinkuje s Oldřichem Víznerem.

www.divadloungelt.cz

www.letniscena.cz

Autor článku: ČTK: bor, mal

Letní scéna pražského Divadla Ungelt letos nabídne 54 večerů

Zprávy

18.10.2017

Ve věku 92 let zemřela dnes herečka Viola Zinková

Ve věku 92 let zemřela dnes ráno herečka Viola Zinková, bývalá manželka divadelního režiséra Jana Grossmana (1925-1993). ČTK to oznámil její přítel Jan Šmíd. Zesnulá působila v někdejším Divadle E. F. Buriana a často spolupracovala s rozhlasem.

18.10.2017

Pražské Quadriennale 2019 se po 12 letech vrátí na Výstaviště

Čtrnáctý ročník Pražského Quadriennale scénografie a divadelního prostoru se odehraje od 6. do 16. června 2019 v areálu pražského Výstaviště, kam se vrátí po 12 letech. Již první ročník PQ v roce 1967 proběhl na tomto místě v dnes již neexistujícím Bruselském pavilonu. PQ, které dlouhodobě mapuje a představuje nejnovější trendy scénografie i architektonické práce s divadelním prostorem, nabídne v roce 2019 tři soutěžní kategorie: Výstavu zemí a regionů, Výstavu divadelní architektury a prostoru a Studentskou výstavu.

17.10.2017

Divadlo Na Jezerce pokřtilo knihu a oslavilo tak 15. divadelní narozeniny

Patnáctiletá historie Divadelní společnosti Jana Hrušínského se vešla na 240 stran reprezentativní publikace, kterou pro své diváky připravili Jan Hrušínský a grafička Barbora Hrušínská jako narozeninový dárek. Slavnostní křest se uskutečnil v Divadle Na Jezerce v úterý 17. října. Výpravnou divadelní knihu pokřtili stálí spolupracovníci a podporovatelé Jezerky, profesor Martin Hilský, herec Jaroslav Dušek a režisér Jan Hřebejk.