17.07.2017 11:05

Léto s pimprlaty v Divadle loutek Ostrava

Už tento týden startuje tradiční prázdninový program Divadla loutek Ostrava Léto s pimprlaty. Potrvá do 20. srpna a nabídne krátké i dlouhé pohádky v amfiteátru a interaktivní výstavu loutek Pimprlárium. Jako první se v neděli 23. července představí Divadelní soubor Koňmo s představením Vodnická pohádka.

Aby diváci ostravského Divadla loutek nezůstali o pohádky a loutky ochuzeni ani v létě, pořádá divadlo již od roku 2012 Léto s pimprlaty. Letos bude probíhat od 23. července do 20. srpna.

Postupně se dětem i dospělým divákům každou neděli v 17 hodin představí Divadelní soubor Koňmo, pražské Studio Damúza, Divadlo PIKI, Divadlo U Staré herečky a Scéna Bajka Těšínského divadla. Léto s pimprlaty odstartuje Vodnická pohádka, představení hrané maňásky i činoherně, o lakotné mlynářce, hodné Bětušce, vodníkovi a čertovi. V dalším týdnu bude následovat inscenace Houpací pohádky zpracovaná na motivy pohádkové knížky Aloise Mikulky, poté putování s legračními klauny v představení Elá a Hop a nakonec dvě pohádky o lenoších – O Liduně a třech přadlenách a O líném Honzovi.

Kdo hledá program na všední dny, může zhlédnout některou z krátkých dopoledních pohádek. V průběhu čtyř týdnů se v amfiteátru od úterý do pátku vystřídají studenti z JAMU v Brně, klub dětské kultury Vsetín Bubu, Divadlo Formela a ostravský spolek THeatr Ludem. Hraje se od úterý do pátku vždy v 11 hodin.

Zájemci navíc mohou navštívit i alternativní scénu divadla, která se během Léta s pimprlaty promění v kouzelnou říši plnou loutek všech možných druhů i velikostí. Výstava Pimprlárium představí všechny druhy loutek od plošné loutky až po marionetu. Divadelní lektoři a průvodci v jednom děti výstavou provedou, předvedou, jak loutky fungují a poté jim poradí, jak si loutky mohou vyzkoušet. Prohlídky budou probíhat od úterý do pátku v 15 hodin a v neděli v 10 hodin dopoledne.

www.dlo-ostrava.cz

Autor článku: Klára Šebestová

Léto s pimprlaty v Divadle loutek Ostrava

Festivaly

22.01.2018

Druhý ročník Festivalu Andreini ve Vile Štvanice

Nezávislý divadelní soubor Geisslers Hofcomoedianten uvede o víkendu 10. a 11. 2. 2018 v pražské VILE Štvanice druhý ročník Festivalu Andreini, který přibližuje českému publiku tvorbu zapomenutého, ale přesto pro vývoj evropského barokního divadla zcela zásadního divadelního rodu Andreini. Na festivalu se představí také zahraniční hosté – německo-italské divadelní duo Bärbel Kandziora a Fabio Ambrosini.

18.01.2018

Mezinárodní festival Cirkopolis představí nový rozměr novocirkusových technik

Na pražském festivalu Cirkopolis zahraniční i čeští performeři předvedou, kam až lze posouvat fyzické i mentální hranice člověka. Pátý ročník mezinárodního festivalu zaměřeného na nový cirkus a jeho přesahy do ostatních uměleckých žánrů se letos odehraje na scéně PONEC – divadlo pro tanec a Paláce Akropolis, který akci pořádá společně s CIRQUEON-Centrum pro nový cirkus. Umělecký cyklus startuje v sobotu 11. února a potrvá do 17. 2. 2018.

10.01.2018

V Pardubicích budou k vidění nejlepší komedie z celé republiky

Východočeské divadlo bude od 22. do 29. ledna hostit již 18. ročník GRAND Festivalu smíchu. V hlavním programu pardubického týdne smíchu diváky opět čeká sedm nejlepších komedií, které v roce 2017 vznikly v českých divadlech. Další vynikající komediální představení budou moci zájemci zhlédnout v doprovodné části, v prologu či epilogu festivalu.