09.11.2017 12:53

Mezinárodní sympozium Katedry produkce DAMU

Ve dnech 22. a 23. listopadu 2017 organizuje Katedra produkce DAMU ve spolupráci s Pražským kreativním centrem už třetí ročník Mezinárodního sympozia KP, tentokrát na téma Data v umění – umění v datech.

Sběr, vyhodnocování a interpretace relevantních statistických, výkonových i ekonometrických dat jsou pro kulturu zásadní z řady důvodů. Aktuální údaje potřebujeme pro strategické řízení uměleckých aktivit, pro tvorbu kulturních politik a strategií, pro kvantitativní i kvalitativní evaluaci projektů a v neposlední řadě i jako pramen využitelný pro výzkum v akademické sféře. Sympozium Data v umění – Umění v datech se zaměřuje na analýzu současné situace v ČR, přináší inspirativní zahraniční zkušenosti a nabízí vizi dalšího rozvoje této oblasti.

Součástí sympozia jsou přednášky zahraničních hostů, praktické workshopy s českými i zahraničními lektory, moderované panelové diskuse za účasti předních českých odborníků a tematické prezentace konkrétních projektů.

Program: 

22.11.2017 / středa 

 • 9:30 – 11:00 Audience Finder, Audience Research, Business Development (přednáška)
  Jonathan Goodacre – The Audience Agency (UK)
 • 11:30 – 13:00 Český sen aneb Aktuální hráči na poli statistiky umění (panelová diskuze)
  Hosté: Mgr. Eva Merglová (NIPOS), Ing. Milan Dedera (ČSÚ), Mgr. Ondřej Svoboda a Mgr. Zuzana Jindrová (IDU), MgA. David Kašpar (IPR – Datová vize Prahy), MgA. Petr Prokop, Bc. Luboš Louženský (KP DAMU – CDDS)
 • 14:00 – 15:30 Obchod na korze aneb Obchodní strategie divadel (panelová diskuze)
  Hosté: Jiří Adamík (Národní divadlo – vedoucí obchodního odboru), Michal Hrubý (Studio Dva), Štěpán Kubišta (Jatka78 – ředitel), Lukáš Průdek (Jihočeské divadlo – ředitel), Lukáš Jandač (GoOut – obchodní ředitel)

23.11.2017 – čtvrtek 

 • 9:30 – 11:00 Evaluační procesy a využití dat v kultuře (přednáška)
  Péter Inkei – The Budapest Observatory
 • 11:30 – 13:00 Chyť mě, když to dokážeš aneb Evropské grantové programy (panelová diskuze)
  Hosté: Eva Žáková – Kancelář Kreativní Evropa – Kultura (IDU), MgA. Daniela Zarodňanská (JAMU) a další
 • 14:00 – 15:30 Dům z karet aneb Grantové programy – cíle a evaluace (panelová diskuze)
  Hosté: Kateřina Kalistová (náměstkyně ministra kultury), Lenka Havlíková (X10 / Asociace nezávislých divadel), Václav Novotný (zastupitel hl.m. Prahy) a další

Těšíme se na Vaši účast.

Program celého sympozia je otevřen veřejnosti, vstup je volný, predchozí registrace vítána.

Registrační formulář pro veřejnost: http://bit.ly/UmenivDatechRegistrace

Sympozium katedry produkce Data v umění – umění v datech se koná v rámci Mezinárodního týdne divadelního managementu.
Místo konání: Pražské kreativní centrum, Radniční domy, Malé náměstí 4

Další informace: http://www.damu.cz/cs/katedry/katedra-produkce

Autor článku: Převzato z: http://www.culturenet.cz/

Mezinárodní sympozium Katedry produkce DAMU

Zprávy

19.01.2018

Výstava ukazuje herečku Vlastu Fialovou jako ženu mnoha tváří

Jako ženu mnoha tváří a mimořádného talentu představuje herečku Vlastu Fialovou nová komorní výstava v Dietrichsteinském paláci v Brně. Moravské zemské muzeum ji připravilo ke dvěma výročím. Herečka celoživotně spjatá s Brnem by 20. ledna oslavila 90. narozeniny, 13. ledna uplynulo 20 let od její smrti.

18.01.2018

Pozvánka na slavnostní uvedení knihy Stůňu touž nemocí – Julius Zeyer a Jan Lier v zrcadle vzájemných dopisů

Slavnostní uvedení knihy Stůňu touž nemocí – Julius Zeyer a Jan Lier v zrcadle vzájemných dopisůproběhne symbolicky 29. ledna, ve výroční den úmrtí Julia Zeyera. Od 18 hodin vás v Café Montmartre (Řetězová 7, Praha 1) čeká čtení z dopisů v podání Karla Dobrého a Cyrila Dobrého a houslové sólo ze Sukovy scénické hudby k Radúzovi a Mahuleně, které zahraje Lucia Fulka Kopsová. Úvodní slovo bude mít a večerem provede profesor Přemysl Rut. 

18.01.2018

Vyberte nejlepší taneční výkony a choreografii na loňský rok

Internetový portál Opera Plus spustil už pátý ročník čtenářského hlasování o nejlepších tanečních výkonech a choreografii v uplynulém roce. V nejnovějších nominacích mají největší zastoupení baletní soubory Národního divadla v Praze, Národního divadla moravskoslezského v Ostravě a Divadla J. K. Tyla v Plzni, šanci uspět má ale i celá řada nezávislých tvůrců.