27.09.2016 15:01

Michal Vajdička odejde z postu uměleckého šéfa Dejvického divadla

Ke konci letošního roku odejde z funkce uměleckého šéfa Dejvického divadla slovenský režisér Michal Vajdička. Nastoupil sem oficiálně v září 2014, s dejvickou scénou ale spolupracoval už od sezony 2011/2012 jako režisér inscenací Ucpanej systém a Racek. Dejvické divadlo to uvedlo na svých webových stránkách.

„Plánovaný odchod uměleckého šéfa ke konci roku 2016 v žádném případě neohrožuje nejbližší budoucnost divadla. Do konce sezony 2017/2018 bude realizován umělecký a dramaturgický plán, který byl ještě pod jeho vedením sestaven,“ uvedla ředitelka Eva Kejkrtová Měřičková. Podle ní vedení scény věří, že bude s Vajdičkou nadále spolupracovat jako s režisérem.
K rozhodnutí rezignovat jako umělecký šéf Dejvického divadla dospěl Vajdička po zvážení všech okolností, které by mu v budoucnu komplikovaly vykonávání této časově náročné pozice. „K nim zejména patří jeho dlouhodobé závazky na Slovensku a v neposlední řadě i osobní důvody,“ uvádí se na stránkách divadla.
Vajdička ve funkci nahradil Miroslava Krobota, který ji zastával od roku 1996 a soubor v anketě Cen Alfréda Radoka čtyřikrát dovedl k titulu Divadlo roku. Krobot v Dejvicích zůstal jako režisér a herec.

http://www.dejvickedivadlo.cz/

Autor článku: ČTK: bor, jw

Michal Vajdička odejde z postu uměleckého šéfa Dejvického divadla