09.06.2016 10:15

Mladoboleslavské divadlo uvede komedii S nebožtíkem v patách

Mladoboleslavské divadlo uvede kriminální komedii S nebožtíkem v patách. Hru, kterou napsal americký dramatik a scenárista Alec Coppel, nastudovali boleslavští herci pod vedením režiséra Zdeňka Bartoše. Premiéra je plánována tento pátek, informovalo divadlo na svých webových stránkách.

Inscenace plná komických situací a šibeničního humoru diváky zavede do atraktivního prostředí amerických filmových a televizních tvůrců z poloviny minulého století. Příběh pojednává o vraždě, která se možná ani nestala.
Hlavním hrdinou je autor krimiseriálů Elliott Nash, který se sám zaplete do nejtěžšího zločinu. Úspěšný scenárista v podání Ivo Theimera zjistí, že vraždit na papíře a ve skutečnosti není totéž a že ne všechny postupy, které fungují v televizních detektivkách, lze uplatnit v praxi.

V dalších rolích se představí Roman Teprt, Lucie Matoušková, Eva Reiterová, Ivana Nováčková, Martin Hrubý, Miroslav Babuský, Luděk Jiřík, Libor Stach a Pavel Nedvěd. Dramaturgie se ujala Kristýna Čepková, kostýmy jsou dílem Petry Krčmářové. Autorem scény je Pavel Kodeda.
Režisér Bartoš, jehož domovskou scénou je Západočeské divadlo v Chebu, s boleslavským souborem už v minulosti nastudoval adaptaci úspěšné filmové komedie Pane, vy jste vdova! autorské dvojice Vorlíček-Macourek.

http://www.mdmb.cz/ 


Autor článku: ČTK: khj, hj

Mladoboleslavské divadlo uvede komedii S nebožtíkem v patách