06.04.2017 10:25

Na Mezinárodní den tance si může zatančit každý

Blíží se 29. duben a s ním i Mezinárodní den tance a jeho oslavy. Zdá se logické, že nejlepší způsob pro oslavu je tanec, a aby se ho mohl účastnit každý, ať už profesionální tanečník, amatér, nebo i ten, kdo se rozhodne s tancem začít právě v sobotu 29. dubna, oslovil koordinátor oslav, profesní taneční organizace Vize tance, choreografa a pedagoga Jana Kodeta. 

Choreografii jsem připravil se svým kolegou a kamarádem, sólistou baletu Národního divadla Matthiasem Deneux. Snažili jsme se, aby v sobě měla radost i energii.“ říká Jan Kodet.

Oba tvůrci pak vystupují v instruktážním videu, podle kterého se může choreografii flashmobu každý naučit. Tančit se bude na singlovou verzi písně Just Dance skupiny Mydy Rabycad. O tom, že se jedná o skvělé spojení, se můžete přesvědčit ve videu, ve kterém tanečníci v čele s Aničkou Polívkovou předvádí, jak to bude vypadat, až se choreografii všichni naučíme.

A kde všude budou oslavy probíhat? To máte stále v rukou vy! Až do 16. dubna se můžou taneční skupiny, školy, jednotliví nadšenci, jednoduše kdokoliv, kdo chce tančit, přihlásit na webových stránkách www.danceday.cz a stát se tak součástí oficiálního programu  a taneční mapy.

Už teď víme, že se Mezinárodní den tance bude slavit v Opavě, Litoměřicích, Mostě, Žamberku, Blatné, Liberci, Brně…Ve Valašském Meziříčí si flashmob zatančí stovky dětí na spojené prezentaci tanečních oborů ZUŠ a tanečních skupin celého Zlínského kraje.

V Praze bude probíhat program na několika místech, v experimentálním prostoru NoD, v Holešovicích před Výstavištěm. Na Náměstí Václava Havla, piazzettě Národního divadla, proběhne Mezinárodní den tance s Českou televizí.

Na taneční mapě přibývají další a další místa a zajímavý program obsahující představení, workshopy a diskuze. Sledujte tedy náš Facebook, ať vám nic neuteče.

A chystáme pro vás ještě jedno překvapení, ale to až příště! Přidejte se k oslavám Mezinárodního dne tance! Jedno je jisté: To bude tanec! #JustDance

Autor článku: Barbora Leskovjanová

Na Mezinárodní den tance si může zatančit každý

Zprávy

18.10.2017

Ve věku 92 let zemřela dnes herečka Viola Zinková

Ve věku 92 let zemřela dnes ráno herečka Viola Zinková, bývalá manželka divadelního režiséra Jana Grossmana (1925-1993). ČTK to oznámil její přítel Jan Šmíd. Zesnulá působila v někdejším Divadle E. F. Buriana a často spolupracovala s rozhlasem.

18.10.2017

Pražské Quadriennale 2019 se po 12 letech vrátí na Výstaviště

Čtrnáctý ročník Pražského Quadriennale scénografie a divadelního prostoru se odehraje od 6. do 16. června 2019 v areálu pražského Výstaviště, kam se vrátí po 12 letech. Již první ročník PQ v roce 1967 proběhl na tomto místě v dnes již neexistujícím Bruselském pavilonu. PQ, které dlouhodobě mapuje a představuje nejnovější trendy scénografie i architektonické práce s divadelním prostorem, nabídne v roce 2019 tři soutěžní kategorie: Výstavu zemí a regionů, Výstavu divadelní architektury a prostoru a Studentskou výstavu.

17.10.2017

Divadlo Na Jezerce pokřtilo knihu a oslavilo tak 15. divadelní narozeniny

Patnáctiletá historie Divadelní společnosti Jana Hrušínského se vešla na 240 stran reprezentativní publikace, kterou pro své diváky připravili Jan Hrušínský a grafička Barbora Hrušínská jako narozeninový dárek. Slavnostní křest se uskutečnil v Divadle Na Jezerce v úterý 17. října. Výpravnou divadelní knihu pokřtili stálí spolupracovníci a podporovatelé Jezerky, profesor Martin Hilský, herec Jaroslav Dušek a režisér Jan Hřebejk.