26.07.2017 17:16

Na ostravském výstavišti vznikne nové zázemí pro muzikál

Na ostravském výstavišti Černá louka by mělo vzniknout nové zázemí pro muzikálovou scénu. Město totiž chystá rekonstrukci nevyužívaného výstavního pavilonu G, kde by kvůli chystané modernizaci dočasně sídlilo Divadlo Jiřího Myrona. Posléze by pavilon sloužil právě pro muzikálová představení či operetu, řekl dnes novinářům primátor Tomáš Macura (ANO).

„V následujících letech čeká poměrně zásadní rekonstrukce Divadlo Jiřího Myrona, a aby nám zcela nevypadla scéna, tak jsme se rozhodli pro provizorní řešení v podobě přestavby pavilonu G na Černé louce. Poté, kdy se Divadlo Jiřího Myrona přestaví a divadelní scéna se tam vrátí, tak by v Géčku byla na trvalo muzikálová scéna. Takže by došlo k rozšíření scén v Ostravě,“ uvedl Macura.
Město předpokládá, že náklady na přestavbu pavilonu by měly být zhruba 44 milionů korun. Přibližně 20 milionů korun jsou náklady na jevištní techniku a technologie a 24 milionů korun by stály samotné stavební úpravy.

„Rekonstrukce Divadla Jiřího Myrona je plánována do dvou etap a obě etapy by měly být hotovy za dva roky,“ řekl Macura. S modernizací divadla by se podle něj mělo začít počátkem příštího roku. Zda se do té doby stihne přestavět i pavilon na Černé louce není zcela jasné, otevřel by se případně později.
„Divadlo Jiřího Myrona jako celek neprošlo zatím žádnou zásadní rekonstrukcí. Jevištní technologie je samozřejmě novější, než je historie budovy jako takové, ale i ona má několik desítek let a už přestává sloužit svému účelu,“ podotkl Macura a doplnil, že rekonstrukce je dlouhodobě plánovaná.

Přesná cena opravy divadla zatím není známá, bude jasná až po výběru jejího dodavatele. Podle projektu by stavební práce měly přijít na zhruba 165 milionů korun a 18,5 milionu korun jsou pak náklady na interiéry.

 

Autor článku: ČTK: Martina Helánová, ktp

Na ostravském výstavišti vznikne nové zázemí pro muzikál

Zprávy

19.02.2018

Národní divadlo oslaví několik výročí, vznik republiky i videomappingem

Národní divadlo letos oslaví nejen sté výročí vzniku Československa, ale i několik dalších kulatých výročí, která se týkají první české scény a historických událostí. Na letošek připadá 150. výročí položení základního kamene ND, už v lednu se slavilo 130. výročí zahájení provozu dnešní Státní opery a 60. výročí letos oslaví Laterna magika.

19.02.2018

Divadlo Kámen a debata s teatrology Janem Císařem a Martinem Pšeničkou

Divadlo Kámen uvede ve čtvrtek 22.2. třetí premiéru hry „OK plus F“. Po představení proběhne zahajující salónní debata „kamenného jara (ne)iluzivnosti“ na téma NEZBYTNOSTI ILUZIVNOSTI. Pozvání přijali teatrologové prof. Jan Císař a Martin Pšenička.

16.02.2018

Konference Perspektivy teatrologie 2 – výzva k podání příspěvků

Teatrologická společnost ve spolupráci s Katedrou divadelních a filmových studií FF UP, mezinárodním festivalem Divadelní Flora a časopisem Divadelní revue pořádá konferenci Perspektivy teatrologie 2. Cílem olomouckého setkání je představit rozmanitost témat a diskutovat o aktuálních otázkách teatrologického bádání v České republice. Konference je otevřena metodologickým, teoretickým a historiografickým referátům, analýzám i dílčím prezentacím a zprávám souvisejícím s výzkumem divadla a kulturních performancí.