10.10.2017 13:00

Budova Velkého divadla v Plzni zaujala francouzské filmaře

Ředitel Divadla J. K. Tyla Martin Otava podepsal v pátek 6. října smlouvu o pronájmu Velkého divadla s filmovou produkční společností.

Secesní budova Velkého divadla, postavená v roce 1902 podle návrhu architekta Antonína Balšánka, zaujala tentokrát francouzské filmaře, kteří si ji vybrali pro natáčení historického filmu Edmond. V historii plzeňského divadla se jedná o mimořádný mezinárodní projekt.

Film vychází ze stejnojmenné divadelní hry o životě dramatika Edmonda Rostanda a vzniku jeho slavného Cyrana de Bergerac. Dramatik Alexis Michalik hru sám inscenoval na jevišti pařížského divadla Théâtre du Palais-Royal a ujme se také režie filmu. Ve Francii se jeho hra Edmond setkala s mimořádným úspěchem a získala několik prestižních ocenění.

Vzhledem k natáčení bude Velké divadlo uzavřeno od 1. do 29. ledna 2018. „Abonentům Velkého divadla, konkrétně skupin V1, V2, V5, V9, V10, V12 a V14, kteří kvůli pronájmu přijdou o jedno představení, nabízí DJKT adekvátní náhradu. Abonmá těchto skupin se oproti předchozím rokům skládá ze sedmi představení ve Velkém divadle. Pokud budou mít abonenti zájem, mohou si do konce roku 2018 dokoupit za zvýhodněnou cenu osmé představení z produkce DJKT. Cena vstupenky pro tyto předplatitele je 200 Kč do Velkého divadla, nebo mají možnost v rámci této nabídky zvolit představení na Nové scéně za 280 Kč,“ sdělila Edita Laštovková, vedoucí obchodního útvaru.

https://www.djkt.eu/

Autor článku: Michaela Svobodová

Budova Velkého divadla v Plzni zaujala francouzské filmaře

Zprávy

18.10.2017

Ve věku 92 let zemřela dnes herečka Viola Zinková

Ve věku 92 let zemřela dnes ráno herečka Viola Zinková, bývalá manželka divadelního režiséra Jana Grossmana (1925-1993). ČTK to oznámil její přítel Jan Šmíd. Zesnulá působila v někdejším Divadle E. F. Buriana a často spolupracovala s rozhlasem.

18.10.2017

Pražské Quadriennale 2019 se po 12 letech vrátí na Výstaviště

Čtrnáctý ročník Pražského Quadriennale scénografie a divadelního prostoru se odehraje od 6. do 16. června 2019 v areálu pražského Výstaviště, kam se vrátí po 12 letech. Již první ročník PQ v roce 1967 proběhl na tomto místě v dnes již neexistujícím Bruselském pavilonu. PQ, které dlouhodobě mapuje a představuje nejnovější trendy scénografie i architektonické práce s divadelním prostorem, nabídne v roce 2019 tři soutěžní kategorie: Výstavu zemí a regionů, Výstavu divadelní architektury a prostoru a Studentskou výstavu.

17.10.2017

Divadlo Na Jezerce pokřtilo knihu a oslavilo tak 15. divadelní narozeniny

Patnáctiletá historie Divadelní společnosti Jana Hrušínského se vešla na 240 stran reprezentativní publikace, kterou pro své diváky připravili Jan Hrušínský a grafička Barbora Hrušínská jako narozeninový dárek. Slavnostní křest se uskutečnil v Divadle Na Jezerce v úterý 17. října. Výpravnou divadelní knihu pokřtili stálí spolupracovníci a podporovatelé Jezerky, profesor Martin Hilský, herec Jaroslav Dušek a režisér Jan Hřebejk.