03.07.2016 10:06

Nové vedení Polárky chystá po prázdninách festival a sedm premiér

Nové umělecké vedení brněnského Divadla Polárka otevře své působení festivalem, který plánuje na přelom září a října. V nadcházející sezoně pak chystá sedm premiér. Navíc zprovozní dětskou kavárnu a část představení začne hrát na malé scéně. ČTK to oznámila produkční Tereza Lexová.

Změny v Polárce odstartoval nový vedoucí zastřešujícího Kulturního a vzdělávacího střediska U Tří kohoutů Tomáš Pavčík. Po osmi letech nahradil Romana Buriána. V divadle dal důvěru novým lidem, například režiséru Janu Cimrovi a dramaturgyni Alžbětě Michalové. Změny vyvolaly na brněnské kulturní scéně kritiku, ozvali se i někteří herci Polárky, situace se řešila na červnovém zasedání zastupitelstva Brna-středu.
Divadelní soubor nakonec zůstává z větší části v původní sestavě. Do angažmá přibývají dva noví herci a jedna herečka, další budou s divadlem spolupracovat na jednotlivých představeních jako hosté. Pavčík ale se svým týmem provedl změny v dramaturgickém plánu, z původně připravovaných inscenací zbyly jen některé.

Sezonu otevře Klapzubova jedenáctka v režii Konráda Popela, který se do Polárky vrací pravidelně. Jiří Jelínek pak zrežíruje autorské představení pro celou rodinu Cirkus Unikum, Anna Duchaňová připraví Malou čarodějnici a tmu, Zoja Mikotová uvede koláž z poezie pro děti Od maličkých k velikým a Jan Kačena pro děti otevře indiánskou encyklopedii podle novely Forresta Cartera Škola Malého stromu.
Pro starší děti a dospělé nastuduje Břetislav Rychlík Naši třídu od Tadeusze Slobodzianka, Ondřej Elbel otevře Deník Anny Frankové. Divadelníci chystají také vánoční představení Polárka nad Betlémem a inscenaci pro děti do tří let Jak dělá ryba?

„Nově otvíraná Malá scéna bude prostorem, kde si děti a herci mohou být doslova na dosah ruky, umožňuje tak interaktivní představení plná divadelních zážitků, na kterých se budou děti moci podílet. Proto ji chceme využívat především pro nejmladší děti,“ uvedl Cimr.

http://www.divadlopolarka.cz/ 


Autor článku: ČTK: tmd, abz

Nové vedení Polárky chystá po prázdninách festival a sedm premiér