12.06.2017 11:21

Open air festival Pernštejn(l)ove proběhne na Zámku Pardubice letos podruhé

Pardubice se opět dočkají letního divadelního open air festivalu. Akce Pernštejn(l)ove proběhne letos podruhé a to ve dnech 2.–5. srpna 2017 a jejím dějištěm bude Zámek Pardubice.

Divadelní soubory z celé republiky přivezou své inscenace, které se dotýkají lásky a vztahů. Nenaplněná touha, nevěra i láska až za hrob. To všechno čeká diváky festivalu pod širým pardubickým nebem. Půjde převážně o komedie, které byly oceněné na mnoha festivalech. Vedle nich se objeví i kusy pro náročnějšího diváka.

Program odstartuje středečním vystoupením českobudějovického divadelního spolku, který vsadil na nesmrtelný příběh lásky, naděje a odhodlání v jedinečném muzikálovém zpracování nadčasového díla Cyrano. Dalším lákadlem bude čtvrteční vystoupení souboru Q10 z Hradce Králové, který uvede silný příběh o láskyplném příbuzenském vztahu sourozeneckém i rodičovském a také lidské touze po porozumění - Malamadre.
Páteční program bude velmi nabitý. Divadelní spolek z Kroměříže ohromí mrazivým příběhem Veroničin pokoj od amerického spisovatele Ira Levina, který je podepsán pod děsivými příběhy jako Rosemary má děťátko nebo Stepfordské paničky. Na něj naváže komedie Výročí, ve které se poznají snad všichni manželé. Tu si pro Vás připravili původem rodáci z Pardubic, Do Houslí. Od půlnoci se pak můžete těšit na šťavnatou erotickou poezii Ušubraná od divadelního souboru Děvčátko a slečny.
V sobotu začínáme již od 10.00 hod. bohatým doprovodným programem pro celou rodinu. V parkánu na vás čekají muzikanti, divadelníci, kejklíři. Bude se hrát, soutěžit, tvořit, líbat na líbací lavičce, hodovat.
Podvečer pak opět nádvoří Zámku ovládnou divadelní soubory. Se třemi komickými příběhy s detektivní zápletkou Turecká kavárna přijíždí Divadelní spolek Zdobničan z Vamberku. Od devíti večer si pak nenechte ujít sladkou tečku na závěr, komedii místního Divadla Exil Kuřačky a spasitelky. Ta vypráví o životě tří sester v době babyboomu, internetových seznamek, pracovních kariér a ezoterních kurzů "Jak být sebevědomou ženou."

Téma lásky je hravé. A právě takový má být celý festival. Má především potěšit.

Pernštejn(l)ove

Autor článku: převzato z: http://www.pernstejnlove.cz/

Open air festival Pernštejn(l)ove proběhne na Zámku Pardubice letos podruhé

Amatérské divadlo

22.05.2018

9. ročník Vršovického festivalu talentů – Divadelní defilé paradigmat existenciální filozofie

Letošní ročník nabízí zcela novou obsahovou a formální rovinu pedagogické a divadelní činnosti našeho Studia. Poprvé se všechny věkové kategorie cíleně zaměřily na univerzální lidské témata naší existence, které autorsky zpracovaly do samostatných divadelních představení s jednotnou formou malého obchůdku – kiosku. Vznikla tak mozaika generačních pohledů, či postojů konkrétní kohorty mladých lidí vůči základním životním otázkám.

19.05.2018

Týden uměleckého vzdělávání představí amatérskou tvorbu

Po celé republice dnes začíná Týden uměleckého vzdělávání a amatérské tvorby. Jeho cílem je upozornit na rozmanitost uměleckého vzdělávání a na aktivity těch, kdo se umělecké tvorbě věnují jako amatéři. Každý ročník týdne má svou tvář, vybranou osobnost ze světa české kultury, pro rok 2018 se jí stal houslový virtuóz Pavel Šporcl.

16.05.2018

Workshopy Divadelního Pikniku Volyně 2018

Přinášíme vám nabídku seminářů na letošním Divadelním Pikniku Volyně. Přehlídka mění svou koncepci, termín i parametry. Nově proběhne v prvním prázdninovém týdnu od 29. června do 7. července 2018, nabídne více inscenací v hlavním programu, rozmanitý doprovodný program a tábor pro děti. Díky rozšíření přehlídky vznikne i jedinečný prostor pro komplexní vzdělávání zaměřené výhradně na činohru a hudební divadlo.