01.07.2016 09:49

Open-air scéna u Bajkazylu na Náplavce ožije divadlem

Alternativní autorské a pohybové divadlo, dětská představení, lekce swingu, novocirkusové workshopy a mnoho dalšího se během letních prázdnin uskuteční na open-air scéně u Bajkazylu na pražském Rašínově nábřeží. 

Každou prázdninovou neděli od 17:00 je na programu zábava pro děti. Vystoupí herci ze Studia Damúza, Divadla Kaká, Divadla pro Malý, Loutek bez hranic nebo Slovosledi (vypravěči příběhů ze Storytelling.cz). Můžete se těšit na pohádky o Lakomé Barce, Palačinkové Pepině, na Golema, na Dlouhého, Širokého a Bystrozrakého a na mnoho dalšího.

Vždy v úterý v podvečer se lze do programu aktivně zapojit a zatančit si swing pod vedením lektorů ze Swing Busters Prague. Lekce se konají od až do konce srpna pravidelně každé úterý v čase 17:30 – 19:30. Přijďte se naučit základní taneční kroky, nebo si zatančit na místě s nezaměnitelnou atmosférou! Vhodné pro začátečníky i pokročilé!

Ve středu 27.7. a 17.8. odpoledne přijede na náplavku nový cirkus! Lektoři z centra Cirqueon povedou odpolední workshopy, kde se budete moc zdarma naučit nejen žonglování. Přijďte si nezávazně vyzkoušet, jaký z novocirkusových umění je pro vás nejvhodnější!

Hlavním bodem letošního divadelního programu je taneční site specific projekt se sociální tématikou vzniklý na míru prostoru u Palackého mostu, které vytvoří tanečníci z CreW Collective pod vedením Zdenky Brungot Svitekové a Janky Novorytové společně s hudebníky z Pražského improvizačního orchestru. Premiéra tanečního představení, které akcentuje bezčasí a rezignaci na minulost i budoucnost, bude v pátek 5.8. 

Divadelníci z Umskup vystoupí 26.8. s improvizovanými Švédovanými filmy a přidruženou Minikapelou – nejmenší comedy-dead-folkovou kapelou na světě. Těšit se můžete i na Divadlo koňa a motora, které na korbě staré škodovky předvede netradiční pojetí Romea a Julie, i na další soubory věnující se improvizaci, pantomimě nebo pohybovému divadlu.

Vstupné dobrovolné!

Změna programu vyhrazena. V případě deště se akce ruší. Pro aktuální program sledujte fcb stránky Bajkazylu nebo www.bajkazyl.cz.

 

Autor článku: Petra Čechová

Open-air scéna u Bajkazylu na Náplavce ožije divadlem