14.06.2017 13:13

Oprava střechy karlovarského divadla se odkládá na příští rok

Rekonstrukce střechy a fasády Městského divadla v Karlových Varech se odkládá na příští rok. Cena bude také možná vyšší, než projekt předpokládal. Ve dvou výběrových řízeních se nepodařilo vybrat dodavatele, jenž by se vešel do cenového limitu, který město stanovilo, řekl dnes novinářům náměstek primátora Jiří Klsák (KOA).

„Do prvního výběrové řízení se nepřihlásil nikdo. My jsme trochu změkčili podmínky a do druhého se přihlásily sice dvě firmy, ale s cenovou nabídkou, která je dvakrát vyšší, než byl směrný rozpočet. Ten byl okolo 12 milionů bez DPH,“ uvedl Klsák.

Radní proto rozhodli o zrušení výběrového řízení. Zároveň prověří projekt, který je tři roky starý. Je možné, že ceny břidlice, která má střechu pokrývat, od té doby výrazně stouply. Za vysokou cenou ale může také být původní extrémně krátký termín dodání stavebních prací, který byl jen okolo dvou a půl měsíce tak, aby se práce vyhnuly hlavní sezoně ve městě.

Podle Klsáka tak město vypíše třetí výběrové řízení s tím, že přípravné práce začnou už na jaře příštího roku a dokončeny budou až po filmovém festivalu, aby se vše stihlo do září příštího roku. Tehdy uplyne termín dotace, kterou chce město na opravu využít a která má pokrýt až 90 procent nákladů.

http://www.karlovarske-divadlo.cz/

Autor článku: ČTK: pnp, hj

Oprava střechy karlovarského divadla se odkládá na příští rok

Zprávy

18.10.2017

Ve věku 92 let zemřela dnes herečka Viola Zinková

Ve věku 92 let zemřela dnes ráno herečka Viola Zinková, bývalá manželka divadelního režiséra Jana Grossmana (1925-1993). ČTK to oznámil její přítel Jan Šmíd. Zesnulá působila v někdejším Divadle E. F. Buriana a často spolupracovala s rozhlasem.

18.10.2017

Pražské Quadriennale 2019 se po 12 letech vrátí na Výstaviště

Čtrnáctý ročník Pražského Quadriennale scénografie a divadelního prostoru se odehraje od 6. do 16. června 2019 v areálu pražského Výstaviště, kam se vrátí po 12 letech. Již první ročník PQ v roce 1967 proběhl na tomto místě v dnes již neexistujícím Bruselském pavilonu. PQ, které dlouhodobě mapuje a představuje nejnovější trendy scénografie i architektonické práce s divadelním prostorem, nabídne v roce 2019 tři soutěžní kategorie: Výstavu zemí a regionů, Výstavu divadelní architektury a prostoru a Studentskou výstavu.

17.10.2017

Divadlo Na Jezerce pokřtilo knihu a oslavilo tak 15. divadelní narozeniny

Patnáctiletá historie Divadelní společnosti Jana Hrušínského se vešla na 240 stran reprezentativní publikace, kterou pro své diváky připravili Jan Hrušínský a grafička Barbora Hrušínská jako narozeninový dárek. Slavnostní křest se uskutečnil v Divadle Na Jezerce v úterý 17. října. Výpravnou divadelní knihu pokřtili stálí spolupracovníci a podporovatelé Jezerky, profesor Martin Hilský, herec Jaroslav Dušek a režisér Jan Hřebejk.