14.06.2017 13:13

Oprava střechy karlovarského divadla se odkládá na příští rok

Rekonstrukce střechy a fasády Městského divadla v Karlových Varech se odkládá na příští rok. Cena bude také možná vyšší, než projekt předpokládal. Ve dvou výběrových řízeních se nepodařilo vybrat dodavatele, jenž by se vešel do cenového limitu, který město stanovilo, řekl dnes novinářům náměstek primátora Jiří Klsák (KOA).

„Do prvního výběrové řízení se nepřihlásil nikdo. My jsme trochu změkčili podmínky a do druhého se přihlásily sice dvě firmy, ale s cenovou nabídkou, která je dvakrát vyšší, než byl směrný rozpočet. Ten byl okolo 12 milionů bez DPH,“ uvedl Klsák.

Radní proto rozhodli o zrušení výběrového řízení. Zároveň prověří projekt, který je tři roky starý. Je možné, že ceny břidlice, která má střechu pokrývat, od té doby výrazně stouply. Za vysokou cenou ale může také být původní extrémně krátký termín dodání stavebních prací, který byl jen okolo dvou a půl měsíce tak, aby se práce vyhnuly hlavní sezoně ve městě.

Podle Klsáka tak město vypíše třetí výběrové řízení s tím, že přípravné práce začnou už na jaře příštího roku a dokončeny budou až po filmovém festivalu, aby se vše stihlo do září příštího roku. Tehdy uplyne termín dotace, kterou chce město na opravu využít a která má pokrýt až 90 procent nákladů.

http://www.karlovarske-divadlo.cz/

Autor článku: ČTK: pnp, hj

Oprava střechy karlovarského divadla se odkládá na příští rok

Zprávy

23.02.2018

Návštěvnost Horáckého divadla Jihlava se loni meziročně opět zvýšila

Návštěvnost Horáckého divadla Jihlava se loni meziročně opět zvýšila. V hledišti usedlo přes 67.000 diváků. Je to asi o 2000 víc než v roce 2016 a takřka o 10.000 víc než v roce 2105. Divadelních premiér bylo loni devět, sedm činoher, pohádka a pohybové dokudrama. Soubor tvořený 20 herci ve stálém angažmá loni odehrál 11 představení mimo svou domovskou scénu, z toho dvakrát na Slovensku.

23.02.2018

Hudební skladatel a muzikolog Miloš Štědroň uvede sérii přednášek v Divadle Bolka Polívky

Skladatel, muzikolog, profesor Masarykovy univerzity a popularizátor hudební historie Miloš Štědroň patří k nejvýraznějším osobnostem českého hudebního života současnosti. Autor známých melodií z Balady pro banditu a hudby k dalším divadelním představením odhalí zájemcům v cyklu svých přednášek v Divadle Bolka Polívky zajímavosti o vzniku žánrů opery a muzikálu, zavzpomíná na tvorbu v divadle Husa na provázku a seznámí je s novodobými pojetími klasických oper.

23.02.2018

Vyšla publikace Dějiny Akademie múzických umění v Praze

Historická monografie se zaměřuje na organizaci studia a studijní systém a popisuje mocenské a institucionální mechanismy ovlivňující školu v jednotlivých etapách její existence od jejího založení Benešovými dekrety v roce 1946 až po počátek 90. let. Prostřednictvím vzpomínek pamětníků se současně snaží zachytit i subtilní rovinu bytí na škole a možností studia a tvorby.