03.06.2016 13:14

Ostrava-Poruba v červnu ožije novým cirkusem a pouličním divadlem

V Ostravě-Porubě se v červnu uskuteční mezinárodní festival nového cirkusu a pouličního divadla Cirkulum. Představí se na něm artisté z Keni, Thajska či Nového Zélandu. Většina představení bude pro zájemce zdarma. Vstupenky je třeba koupit jen na akce konané v aule Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava. ČTK to dnes řekl za pořadatele Václav Pokorný.

„Návštěvníci se mohou těšit na netradiční zážitky a originální vystoupení v podání desítek špičkových umělců a artistů nejen z Česka, ale i z USA, Kanady, Německa, Thajska či Nového Zélandu,“ řekl. Je to podle něj první mezinárodní festival svého druhu na severní Moravě a ve Slezsku. Koncept akce podle Pokorného zahrnuje představení a popularizaci uměleckých žánrů, jako jsou nový cirkus, pantomima či pouliční, pohybové a improvizační divadlo.

Festival organizátoři umístili do centra ostravského obvodu, aby tak navázal na místní tradici pouličního umění z minulého století. „Zároveň chceme, aby se obyvatelé zapojili do programové části a společně s umělci vytvořili na Hlavní třídě obdobu legendárního bulváru La Rambla v Barceloně. Ten je dodnes považován za jedno z hlavních míst světového pouličního umění,“ dodal Pokorný.

Akce se uskuteční od 10. do 12. června. „To nejlepší bude k vidění na hlavní festivalové scéně, která bude umístěna v prostorách univerzitní auly. Zde bude zlatým hřebem programu představení významných zahraničních souborů, jako je soubor The Black Blues Brothers, který k nám přijede až z Keni a předvede akrobatickou show s ohnivými efekty. Dále komediálně laděné vystoupení kanadsko-amerického uskupení Strange Comedy, které vytvořili umělci světoznámého Cirque Du Soleil,“ popsal program.

Všechna festivalová představení budou zároveň českou premiérou a jsou sestavena tak, aby si přišli na své návštěvníci všech věkových kategorií. Bohatý bude i doprovodný program. Ten bude zahrnovat kupříkladu galerii pod širým nebem, knihovnu, bleší trh, design market, výtvarné workshopy, letní kino, cirkusový koutek s velkým cirkusovým šapito a mnoho dalšího. Bližší informace zájemci najdou na www.cirkulum.cz.

Autor článku: ČTK: dvc, ver

Ostrava-Poruba v červnu ožije novým cirkusem a pouličním divadlem