23.03.2017 14:34

Plzeňské divadlo Pluto uvede premiéru muzikálu My Fair Lady

Premiéru světoznámého muzikálu My Fair Lady uvede v pondělí 27. března plzeňské divadlo Pluto. Je to jedna z nejnáročnějších inscenací malé profesionální scény za jejích osmnáctiletou historii. Pluto se zaměřuje na malé formy komedie a kabaret, uvedení My Fair Lady bylo životním snem principálky souboru Jindřišky Kikinčukové. V režii Bronislava Kotiše a choreografii Jana Ondera se v roli Elizy představí Kamila Kikinčuková a jako Henry Higgins Radek Zima.

„Jsme takové rodinné divadlo,“ připustila principálka. Kromě jí samotné v roli paní Eynsford-Hillové a dcery Kamily hraje v představení také manžel Pavel, který alternuje roli plukovníka Pickeringa. Divadlo, které hraje desetkrát až dvanáctkrát měsíčně a má roční rozpočet kolem dvou až dvou a půl milionu korun, musí počítat každou korunu. Nemá žádné stálé granty od města, pouze příspěvek kraje na činnost klubu při divadle a příspěvek městského obvodu Doubravka. „Pokud budeme mít pokaždé vyprodáno, odvedeme poplatky za autorská práva, vydělá Lady přesně na honoráře. Na ostatní věci, nájem a podobně musejí vypomoci ostatní představení,“ řekla Kikinčuková, která na nastudování muzikálu obětovala i své penzijní spoření. Kromě dramaturgie, textů písní a scény navrhla a někdy i částečně vyrobila kostýmy.

V Plutu, které má roční návštěvnost kolem 10.000 diváků, není tradiční divadelní uspořádání. Zhruba 150 diváků sedí v sále u stolků s občerstvením, herci hrají na jevišti bez opony i v sále mezi lidmi. „Divák je víceméně na půl metru od herce a herec na půl metru od diváka, tady se opravdu hraje z očí do očí,“ poznamenala Kikinčuková.
Malé divadlo si tak muselo poradit s náročnými skupinovými scénami, které jsou známé třeba z filmového zpracování s Audrey Hepburnovou. V Plutu si tak vypomohli například stínohrou, nechybí projekce ani zvuk, který obsáhne celý sál. „Například na dostizích v Ascotu přeběhne dusot koní sálem,“ řekla Kamila Kikinčuková. Kulisy se mění přímo před očima lidí. Práva na muzikál má divadlo na rok, hrát ho chce třikrát měsíčně.

http://www.divadlo-pluto.cz/

Autor článku: ČTK: Lada Pešková, abz

Plzeňské divadlo Pluto uvede premiéru muzikálu My Fair Lady

Inscenace

19.10.2017

Mladoboleslavské divadlo uvede inscenaci Deburau

První premiérou nové divadelní sezony v městském divadle v Mladé Boleslavi bude inscenace Deburau. Autory původního scénáře jsou dramaturgyně Lenka Smrčková a režisér Pavel Khek. Inscenace Deburau je volně inspirována životním příběhem nejslavnějšího mima s českými kořeny.

19.10.2017

Britská inspirace českého Saturnina ožije na Kampě

Dokonalá pitomost – tak se jmenuje hra britských autorů Davida a Roberta Goodalových ověnčená Cenou Laurence Oliviera za nejlepší komedii roku, kterou v neděli 22. října uvede poprvé na českých jevištích Divadlo NaHraně na pražské Kampě. Novinka oživuje populární dvojici charismatického gentlemana Bertieho Woostera a jeho vychytralého, sarkastického sluhy Jeevese, které přivedl na svět známý britský humorista Sir P. G. Wodehouse.

18.10.2017

Královéhradecké Divadl Drak uvede premiéru autorské inscenace Marie Novákové a Radka Berana Medová královna

21. dubna 2017 od 18 hodin bude mít v Divadle Drak premiéru inscenace Marie Novákové a Radka Berana Medová královna. Autorská inscenace pro diváky od 3 let vypráví příběh holčičky, kterou dědeček pošle do úlu pro med. Holčička se na své dobrodružné cestě za sladkým pokladem setkává s řadou překážek, učí se pokoře a trpělivosti a dozvídá se, jak se včely rodí, čím se živí, co mají na práci, jak spolu mluví a jak vzniká med.