17.03.2017 11:05

Pozvánka na diskuse v rámci Přehlídky ke Světovému dni divadla pro děti a mládež

Institut umění – Divadelní ústav / České středisko ASSITEJ a Sdružení pro tvořivou dramatiku zvou na diskuse v rámci Přehlídky ke Světovému dni divadla pro děti a mládež.

Diskuse proběhnout v neděli 19. března na Malé scéně Divadla Minor.

Od 14:15 diskuse s režisérkou a pedagožkou Michaelou Homolovou, která převezme cenu ASSITEJ za soustavný rozvoj divadla pro děti, především za soustředěnou a úspěšnou aktivitu v oblasti divadla hraného dětmi

Od 15:00 se uskuteční debata na téma Charakteristika a vývoj v oblasti scénických umění pro děti a mládež v České republice. Tato veřejná diskuse je volně inspirována stejnojmennou publikací s akcentem na české prostředí, již vydal Institut umění – Divadelní ústav.

Na obě besedy jste srdečně zváni

Pozvánka na diskuse v rámci Přehlídky ke Světovému dni divadla pro děti a mládež

Zprávy

19.02.2018

Národní divadlo oslaví několik výročí, vznik republiky i videomappingem

Národní divadlo letos oslaví nejen sté výročí vzniku Československa, ale i několik dalších kulatých výročí, která se týkají první české scény a historických událostí. Na letošek připadá 150. výročí položení základního kamene ND, už v lednu se slavilo 130. výročí zahájení provozu dnešní Státní opery a 60. výročí letos oslaví Laterna magika.

19.02.2018

Divadlo Kámen a debata s teatrology Janem Císařem a Martinem Pšeničkou

Divadlo Kámen uvede ve čtvrtek 22.2. třetí premiéru hry „OK plus F“. Po představení proběhne zahajující salónní debata „kamenného jara (ne)iluzivnosti“ na téma NEZBYTNOSTI ILUZIVNOSTI. Pozvání přijali teatrologové prof. Jan Císař a Martin Pšenička.

16.02.2018

Konference Perspektivy teatrologie 2 – výzva k podání příspěvků

Teatrologická společnost ve spolupráci s Katedrou divadelních a filmových studií FF UP, mezinárodním festivalem Divadelní Flora a časopisem Divadelní revue pořádá konferenci Perspektivy teatrologie 2. Cílem olomouckého setkání je představit rozmanitost témat a diskutovat o aktuálních otázkách teatrologického bádání v České republice. Konference je otevřena metodologickým, teoretickým a historiografickým referátům, analýzám i dílčím prezentacím a zprávám souvisejícím s výzkumem divadla a kulturních performancí.