12.10.2017 09:49

Pozvánka na konferenci: Politics and Community Engagement in Doctoral Theatre Research

Divadelní fakulta Janáčkovy akademie múzických umění v Brně Vás srdečně zve na již 8. ročník mezinárodní doktorandské konference, v letošním roce pod názvem Politics and Community Engagement in Doctoral Theatre Research, který se bude konat 3. a 4. listopadu 2017.

Předním zájmem konference bude pohled na to, jak současní doktorandi přistupují k politickému rozměru divadla, jak chápou jeho společenskou úlohu a jaké tvůrčí principy využívají, když chtějí aktivizovat publikum. Díky rozmanitosti účastníků konference můžeme od jednotlivých bloků očekávat živou diskuzi i otevření témat, jež naši společnost spíše rozdělují.

V roli hlavních řečníků se představí pedagogové pozvaní z prestižní londýnské Royal Central School of Speech and Drama, Tony Fisher a Joel Anderson. Partnery akce jsou mj. evropský výzkumný projekt Passage 23 E: Theatre and Theatricality from the Baltic to the Aegean, ITI Germany Center nebo odborný recenzovaný časopis Theatralia.

Bienální konferenci doktorských studií pořádá Divadelní fakulta JAMU již od roku 2003 a od té doby na ní vystoupila více než stovka doktorandek a doktorandů z Afriky, Asie, Severní Ameriky nebo Evropy. Na letošním ročníku konference organizátoři přivítají studenty a studentky z Indie, Německa, Polska, Brazílie, Velké Británie, Iránu a mnoha dalších zemí.

Program konference můžete najít na oficiálních webových stránkách: http://www.theatrephdjamu.cz/en

Facebook: https://www.facebook.com/conferencebrno

Autor článku: Anna Lahodová

Pozvánka na konferenci: Politics and Community Engagement in Doctoral Theatre Research

Zprávy

18.10.2017

Ve věku 92 let zemřela dnes herečka Viola Zinková

Ve věku 92 let zemřela dnes ráno herečka Viola Zinková, bývalá manželka divadelního režiséra Jana Grossmana (1925-1993). ČTK to oznámil její přítel Jan Šmíd. Zesnulá působila v někdejším Divadle E. F. Buriana a často spolupracovala s rozhlasem.

18.10.2017

Pražské Quadriennale 2019 se po 12 letech vrátí na Výstaviště

Čtrnáctý ročník Pražského Quadriennale scénografie a divadelního prostoru se odehraje od 6. do 16. června 2019 v areálu pražského Výstaviště, kam se vrátí po 12 letech. Již první ročník PQ v roce 1967 proběhl na tomto místě v dnes již neexistujícím Bruselském pavilonu. PQ, které dlouhodobě mapuje a představuje nejnovější trendy scénografie i architektonické práce s divadelním prostorem, nabídne v roce 2019 tři soutěžní kategorie: Výstavu zemí a regionů, Výstavu divadelní architektury a prostoru a Studentskou výstavu.

17.10.2017

Divadlo Na Jezerce pokřtilo knihu a oslavilo tak 15. divadelní narozeniny

Patnáctiletá historie Divadelní společnosti Jana Hrušínského se vešla na 240 stran reprezentativní publikace, kterou pro své diváky připravili Jan Hrušínský a grafička Barbora Hrušínská jako narozeninový dárek. Slavnostní křest se uskutečnil v Divadle Na Jezerce v úterý 17. října. Výpravnou divadelní knihu pokřtili stálí spolupracovníci a podporovatelé Jezerky, profesor Martin Hilský, herec Jaroslav Dušek a režisér Jan Hřebejk.