10.05.2017 11:16

Pozvánka na mezinárodní Pantomimickou konferenci

Zveme Vás na mezinárodní Pantomimickou konferenci, která se uskuteční 13. a 14. května v pražském Divadelním ústavu v Celetné ulici. Konference zahrne 6 přednášek renomovaných teatrologů a činitelů v oblasti pantomimy z Německa, Francie, Polska a České republiky.

První den se lektoři zaměří na Francouzské vlivy na pantomimu v Česku, Německu a Polsku, druhý den patří přesahovým tématům – anatomii pantomimy, spojitostem pantomimy a asijského divadla a také první české plně pantomimické inscenaci Cirkus Naděje.

Hlavním jazykem konference je angličtina, některé přednášky budou překládány. Vstupné je zdarma, ale z kapacitních důvodů prosíme o registraci na emailu A.Bycek@gmail.com

Program:

Sobota 13. 5.

  • 11:00-12:00 Francouzské vlivy na českou pantomimu – Alexej Byček
  • 12:00-13:00 Francouzské vlivy na německou pantomimu – Thilo Wittenbecher (Mime Centrum Berlin)
  • 14:30-15:30 Francouzské vlivy v tvorbě Henryka Tomaszewskiho – Katarzyna Łuczyńska a Magdalena Hardziej (Fundacja Pantomima, Wroclaw)
  • 15:30-16:30 Diskuze o stavu současné pantomimy

Neděle 14. 5.

  • 11:00-12:00 Průniky evropské pantomimy a asijského divadla – prof. Milan Sládek
  • 12:00-13:00 První moderní česká pantomima Cirkus Naděje – PhDr. Ladislava Petišková
  • 14:00-15:00 Anatomie pantomimy – Anke Gerber

Pořadatelem akce je Mime Club z.s. ve spolupráci s Mime Centrem Berlin. Projekt podpořili Hl. m. Praha, Institut umění – Divadelní ústav a Česko-německý fond budoucnosti ve spolupráci s Česko-německým kulturním jarem 2017.

Česko-německé kulturní jaro 2017 je přeshraniční kulturní iniciativa Velvyslanectví Spolkové republiky Německo v Praze, Goethe-Institutu v Praze, Česko-německého fondu budoucnosti a Českých center v Berlíně a Mnichově ve spolupráci s Ministerstvem kultury a Ministerstvem zahraničních věcí České republiky.

Více informací: http://mimeclub.cz/?page_id=26

Pozvánka na mezinárodní Pantomimickou konferenci

Zprávy

19.01.2018

Výstava ukazuje herečku Vlastu Fialovou jako ženu mnoha tváří

Jako ženu mnoha tváří a mimořádného talentu představuje herečku Vlastu Fialovou nová komorní výstava v Dietrichsteinském paláci v Brně. Moravské zemské muzeum ji připravilo ke dvěma výročím. Herečka celoživotně spjatá s Brnem by 20. ledna oslavila 90. narozeniny, 13. ledna uplynulo 20 let od její smrti.

18.01.2018

Pozvánka na slavnostní uvedení knihy Stůňu touž nemocí – Julius Zeyer a Jan Lier v zrcadle vzájemných dopisů

Slavnostní uvedení knihy Stůňu touž nemocí – Julius Zeyer a Jan Lier v zrcadle vzájemných dopisůproběhne symbolicky 29. ledna, ve výroční den úmrtí Julia Zeyera. Od 18 hodin vás v Café Montmartre (Řetězová 7, Praha 1) čeká čtení z dopisů v podání Karla Dobrého a Cyrila Dobrého a houslové sólo ze Sukovy scénické hudby k Radúzovi a Mahuleně, které zahraje Lucia Fulka Kopsová. Úvodní slovo bude mít a večerem provede profesor Přemysl Rut. 

18.01.2018

Vyberte nejlepší taneční výkony a choreografii na loňský rok

Internetový portál Opera Plus spustil už pátý ročník čtenářského hlasování o nejlepších tanečních výkonech a choreografii v uplynulém roce. V nejnovějších nominacích mají největší zastoupení baletní soubory Národního divadla v Praze, Národního divadla moravskoslezského v Ostravě a Divadla J. K. Tyla v Plzni, šanci uspět má ale i celá řada nezávislých tvůrců.