18.05.2017 13:58

Prague Shakespeare Company uvede muzikál Muž z La Manchy

Členové souboru Prague Shakespeare Company a další anglickojazyční herci se představí v muzikálu Muž z La Manchy, jehož premiéru má dnes večer v programu pražské Divadlo Na Prádle. V muzikálu, který je inspirovaný slavným španělským románem Důmyslný rytíř Don Quijote de la Mancha a životním příběhem jeho autora Miguela de Cervantese, se na jevišti objeví také britská velvyslankyně v ČR Jan Thompsonová.

„Je to hra ve hře, kde se mísí fikce s realitou. Počínaje samotným Cervantesem, který ve vězení na svou obhajobu inscenuje hru Don Quijote,“ uvedl producent pražské inscenace Bob Boudreaux. Hra autorské trojice Mitche Leigha, Dalea Wassermana a Joea Dariona je inspirovaná soudním procesem se Cervantesem jako heretikem, dodal.

V hlavní dvojroli Quijota a Cervantese se představí Lane Davies, známý ze seriálů Santa Barbara nebo Dallas, společně s Jerrym Winsettem. „Muzikál jsme hráli v USA a vždy jsem měl po boku Jerryho Winsetta, který hrál Sancho Panzu. Ani v Praze tomu nebude jinak,“ podotkl Davies.
Roli Quijotem vysněné paní jeho srdce Dulciney ztvární Victoria Hoganová. Spolu s Thompsonovou, která už patří mezi stálé herce Prague Shakespeare Company, diváci uvidí také herečku Annu Fialovou, známou z televizní soutěže Tvoje tvář má známý hlas. Muzikál je v angličtině s českými titulky od Pavla Šruta.

Broadwayský muzikál Muž z La Manchy měl premiéru v roce 1965. Americký spisovatel a dramatik Dale Wasserman příběh zpracoval nejprve pro televizní hru, teprve později podle ní napsal libreto muzikálu. Mezi hity z muzikálu patří skladba Impossible Dream, kterou převzal třeba Elvis Presley a Frank Sinatra. V Praze se Muž z La Manchy v minulosti hrál v češtině v Divadle na Vinohradech nebo Divadle na Fidlovačce. Mimo hlavní město muzikál nastudovaly například divadla v Plzni, Pardubicích a Jihlavě.

http://www.pragueshakespeare.com/

Autor článku: ČTK: dvc, gcm

Prague Shakespeare Company uvede muzikál Muž z La Manchy

Zahraniční divadlo

08.12.2017

Osmé pokračování Prague-New York Effects propojí Věru Ondrašíkovou a Ikue Mori

Česká tanečnice a choreografka Věra Ondrašíková a americká hudebnice Ikue Mori společně vystoupily 1. prosince 2017 v České národní budově na Manhattanu. O deset dní později se představí i českému publiku v Praze.

04.12.2017

Humperdinckova Perníková chaloupka připomene fenomenálního tenoristu Philipa Langridge ve vánočním bonusu z Met

Perníková chaloupka (Hänsel und Gretel), nejslavnější opera Wagnerova chráněnce Engelberta Humperdincka, byla historicky první operou, kterou Met přenášela živě po rozhlasových vlnách – psal se tehdy Boží hod vánoční roku 1931. A právě záznam mistrovského díla na motivy pohádky bratří Grimmů, v němž v roce 2007 pod taktovkou Vladimira Jurowského okouzlily publikum Met virtuózní pěvecké výkony Alice Coote v roli Jeníčka a Christine Schäfer v roli Mařenky, nadchne příznivce romanticky rozmáchlých melodií v prosinci ve vybraných českých kinech.

30.11.2017

Mladý a neklidný Marx roztočí necudný večírek v novém londýnském divadle

Filozof a revolucionář Karl Marx jako pijan, bez kterého se neobejde žádná party, buřič a hádavý manžel? Poznejte jednu z nejvlivnějších historických osobností tak, jak se o ní v dějepisu neučí! Nová komedie od tvůrců hitu One Man, Two Guvnors, moderní verze klasiky Sluha dvou pánů, k tomu fanouškům britského divadla představí zbrusu nové londýnské divadlo Bridge.