21.07.2017 11:37

Praha nechá opravit divadlo Spirála na Výstavišti

Praha nechá opravit divadlo Spirála na Výstavišti. Oprava my měla stát zhruba 65 milionů korun a má být hotova do konce roku 2019. Vyplývá to z materiálu, který schválili pražští radní. Budovu opraví městská společnost Rozvojové projekty Praha (RPP). Divadlo vzniklo v roce 1991. Od povodní v roce 2002 je zavřeno.

Původně v analýze rozvoje Výstaviště plánovalo město, že bude divadlo zbouráno. Po vyčíslení nákladů demolice, které by dosáhly asi 35 až 40 milionů korun, se město rozhodlo jej opravit.
Bude rekonstruován vnější plášť, rampy a schodiště, vnitřní ocelové konstrukce, elektrické rozvody nebo výtah. Kompletně bude opravena technologická část. „Po rekonstrukci bude prostor využíván jako univerzální divadelní prostor s limitovanou kapacitou diváků maximálně do 500 osob v hledišti,“ píše se v dokumentu.
Budovu poničila v roce 2002 povodeň. Voda kompletně zatopila suterény a parter objektu, kde byly veškeré provozní technologie a divácké zázemí. Statika ale porušena nebyla.

Divadlo Spirála vzniklo přestavbou bývalého panoramatického kina v roce 1991. Stalo se tak ku příležitosti tehdejší Všeobecné československé výstavy. Název získalo podle spirálovité rampy uvnitř. Vejde se do něj až 800 diváků. V letech 1994 až 1998 se zde hrál legendární muzikál Jesus Christ Superstar.

Autor článku: ČTK: brn, mal

Praha nechá opravit divadlo Spirála na Výstavišti

Zprávy

19.01.2018

Výstava ukazuje herečku Vlastu Fialovou jako ženu mnoha tváří

Jako ženu mnoha tváří a mimořádného talentu představuje herečku Vlastu Fialovou nová komorní výstava v Dietrichsteinském paláci v Brně. Moravské zemské muzeum ji připravilo ke dvěma výročím. Herečka celoživotně spjatá s Brnem by 20. ledna oslavila 90. narozeniny, 13. ledna uplynulo 20 let od její smrti.

18.01.2018

Pozvánka na slavnostní uvedení knihy Stůňu touž nemocí – Julius Zeyer a Jan Lier v zrcadle vzájemných dopisů

Slavnostní uvedení knihy Stůňu touž nemocí – Julius Zeyer a Jan Lier v zrcadle vzájemných dopisůproběhne symbolicky 29. ledna, ve výroční den úmrtí Julia Zeyera. Od 18 hodin vás v Café Montmartre (Řetězová 7, Praha 1) čeká čtení z dopisů v podání Karla Dobrého a Cyrila Dobrého a houslové sólo ze Sukovy scénické hudby k Radúzovi a Mahuleně, které zahraje Lucia Fulka Kopsová. Úvodní slovo bude mít a večerem provede profesor Přemysl Rut. 

18.01.2018

Vyberte nejlepší taneční výkony a choreografii na loňský rok

Internetový portál Opera Plus spustil už pátý ročník čtenářského hlasování o nejlepších tanečních výkonech a choreografii v uplynulém roce. V nejnovějších nominacích mají největší zastoupení baletní soubory Národního divadla v Praze, Národního divadla moravskoslezského v Ostravě a Divadla J. K. Tyla v Plzni, šanci uspět má ale i celá řada nezávislých tvůrců.